Miasto

Magdalena Grzebałkowska – spotkanie z autorką

Reporterka i pisarka będzie rozmawiać o swojej pracy w Bibliotece Sopockiej, 12 grudnia w ramach cyklu „Zaczytajmy się”

Autorka uważa, że nie tworzy biografii, tylko duże reportaże. Dotychczas napisała książkę o ks. Twardowskim i portret podwójny Beksińskich. Pozycją, która weszła do finału tegorocznej nagrody Nike i zdobyła Nagrodę Czytelników „Gazety Wyborczej” była 1945. Wojna i pokój.

Osiągnęłam to, na czym mi zależało najbardziej – ja nie wydaję żadnych ocen, opinię wydają czytelnicy – mówiła Magdalena Grzebałkowska przy okazji wręczania nagrody. – Moich bohaterów nie znałam osobiście, ale uważam, że to dobrze dla reportera, to mi sprzyjało, bo podejście z perspektywy daje czasem lepszy ogląd.

Spotkanie Zaczytajmy się z Magdaleną Grzebałkowską odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot.

Magdalena Grzebałkowska – reporterka i pisarka. Urodziła się w 1972 roku. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich. Autorka m.in. książki „1945. Wojna i pokój”, która weszła do finału Nike 2016 i zdobyła Nagrodę Czytelników „Gazety Wyborczej”. Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1998 roku pracuje jako reporterka w „Gazecie Wyborczej”. Mieszka w Sopocie. Jest laureatką między innymi Nagrody Grand Press, Śląskiego Wawrzynu Literackiego i Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Książki Magdaleny Grzebałkowskiej są dostępne w bibliotece, w której odbędzie się spotkanie.

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w 3 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                                          

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij