Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się

2012-04-06

Jak oni czytają

Csete: W ONZ nie ma miejsca na debatę

Rezolucje, które to ciało uchwala, są naturalnie odarte z wszelkich kontrowersyjnych kwestii. To frustrujące, bo Komisja przy ONZ powinna być centrum tworzenia globalnej polityki narkotykowej.

O zbrodniach biurokratycznych

Tekst o zagładzie i Marcu 1968, napisany po ponownej lekturze Eichmanna w Jerozolimie Hanny Arendt (Kwiecień 2012)

„Niedokończony film” w Klubach KP

W kwietniu w cyklu Kina Zaangażowanego z Planet Doc w Klubach Krytyki Politycznej pokazy dokumentu Niedokończony film (reż. Yael Hersonski, Niemcy, Izrael 2009): Wrocław, Bytom, Cieszyn, Zielona Góra, Trójmiasto, Toruń, Kalisz, Białystok, Łodź, Poznań, Lublin, Ostrowiec Świętokrzyski, Zielona Góra i Gniezno. Wstęp wolny!

Wallerstein: Wybory we Francji i Stanach Zjednoczonych – takie same chociaż różne

W 2012 roku odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i Francji. Mimo wielu podobieństw, jedna rzecz diametralnie odróżnia sytuację amerykańską od francuskiej i wpłynie na dynamikę tych wyborów. Tekst Immanuela Wallersteina.

Majmurek: Polska fantazja o niefantazjowaniu

Choć to historia III RP z lat 1989–1995, próżno szukać tu „zdrady w Magdalence” i „nocnej zmiany”. Znajdziemy za to wiele tez idących wbrew utartym sądom.

ObserwujObserwujesz
Wczytywanie...