Felieton

Gwałtów w Niemczech nie było, rasizm w Polsce jest

tomas-rafa-marsz-niepodleglosci

Opisana przez „Bild” i „Fakt” sprawa „złych, muzułmańskich imigrantów-gwałcicieli” okazała się wyssana z palca. Polskiej prawicy to w niczym nie przeszkadza, dalej może snuć rojenia o husarzu broniącym honoru białych kobiet.

Rok temu po mediach rozlała się fala doniesień o grupowym molestowaniu kobiet w Kolonii przez imigrantów. Na policję zgłaszały się kolejne osoby poszkodowane, a na prawicowych portalach wrzało. Potrzeba było chwili i wylały się prasowe komentarze pełne tez o niemieckich miastach opanowanych przez północnoafrykańskich gwałcicieli.

Jak nie rozmawiać o Kolonii

Po polskiej stronie Odry fala ta również wyrzuciła na brzeg bardzo żyzny, rasistowski muł. Ileż było gorzkiej satysfakcji w głosach prawicowych ekspertów: „pokazali, że nie nadają się do naszej (w domyśle: lepszej) cywilizacji”. Eksperci w Onecie mieli pewność, że Kolonia to początek końca zbyt tolerancyjnej epoki Merkel. Nasze europejskie oświecenie! Nasze wartości! Zaraz pojawiły się dramatyczne okładki, a dobrozmianowi dziennikarze mogli realizować swoje fantazje o „złym, muzułmańskim imigrancie-gwałcicielu”, który swoje śniade ręce wyciąga po europejską białą kobietę.

Polskie kobiety witają uchodźców

Nieważne, że polscy mistrzowie okładek prasowych krótki kurs estetyki robili na nazistowskich brulionach. Nie szkodzi, że używali najbardziej wytartych rasistowskich klisz. Mogli wreszcie poczuć się potomkami husarzy, przedmurzem cywilizacji białego człowieka. I mieli dowód, że ich islamofobiczne fantazje to prawda i naturalna kontynuacja ciągu „No go zones”, „strefy szariatu”, „islamskiej kultury gwałtu” i „zamieszek w Malmö”.

Wsparli ich od razu szarmanccy obrońcy kobiet ze skrajnej prawicy. Może i wcześniej nie chcieli ratyfikacji konwencji antyprzemocowej, bo co będzie Bruksela nam w życie rodzinne ingerować?  Może lubili dowcipy o „świnkach” i lepiej wiedzieli, gdzie „kobiety miejsce” (Kinder, Küche, Kirche). Nagle jednak poczuli, że polskie żony, córki, matki – te delikatne, niezdolne do samodzielnej oceny rzeczywistości i artykulacji potrzeb eteryczne istoty – trzeba przed wyobrażonym obcym bronić.

 

Rasizm polski pod kebsem mazurskim

Tymczasem jednak opisana niedawno przez „Bild” sprawa masowego molestowania europejskich kobiet przez arabskich imigrantów we Frankfurcie okazała się zupełnie wyssana z palca.  Powtórzone przez m.in. polski „Fakt” sensacje, jakoby 50 mężczyzn ze schroniska dla uchodźców zaatakowało na frankfurckim deptaku Fressgass kobiety, wdzierało się do restauracji i rabowało klientów, nie do końca znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. „Uchodźcy nie są odpowiedzialni za jakiekolwiek ataki seksualne na Fressgass w Sylwestra. Oskarżenia są zupełnie bezpodstawne”, jak oficjalnie przyznała na łamach „Frankfurter Rundschau” niemiecka policja. Jednej z „poszkodowanych” nie było nawet tego dnia we Frankfurcie, a prokuratura przesłuchuje podejrzanych o składanie fałszywych doniesień. Naczelny „Bilda” oznajmia zaś, że nie ma pojęcia, jak to się mogło się stać i że przeprasza na twitterze za ten tekst.

Co z tego, że doniesienia „Bilda” to była zupełna bujda? Przecież klika i szeruje się świetnie, więc kto by tam źródła sprawdzał. A poza tym, jaki dzielny polski husarz uwierzy niemieckiej prasie i policji?

Jaki dzielny polski husarz uwierzy niemieckiej prasie i policji?

Bardzo trudno będzie naprawić szkody, jakie wywarła ta fala prawicowych postprawd. Skoro „porywanie chrześcijańskich dzieci na mace” , ten zupełnie wyssany z palca motyw ludowego antysemityzmu, mogło spokojnie przetrwać kilkaset lat (pogrom kielecki z 1946 r. rozpoczęła nieprawdziwa plotka o porwaniu przez Żydów dziecka – „wiadomo po co”), ile przetrwa historia o „złym, muzułmańskim imigrancie-gwałcicielu” i domniemanej krzywdzie białych kobiet?

Jedno jest pewne. Wskutek takich właśnie doniesień, jak to „Bilda”, dziś większość badanych w Europie chce wstrzymania imigracji z krajów islamskich. Brawo rasiści, wygraliście kolejna rundę.

Bio

Przemysław Witkowski

| Poeta, dziennikarz i publicysta
Przemysław Witkowski – poeta, dziennikarz i publicysta; dwukrotny stypendysta Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu; absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim; doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce; opublikował „Lekkie czasy ciężkich chorób” (2009); „Preparaty” (2010); „Taniec i akwizycja” (2017), jego wiersze tłumaczono na angielski, czeski, francuski, serbski, słowacki, węgierski i ukraiński.

Komentarze

Uzupełnij wszystkie pola w formularzu.

biedny, lewacki, zakłamany, zniewolony umysł, który głosi fałsz i postprawdę.
rasista.
narodowość ma znaczenie tylko wtedy, gdy atakują Polacy (co by pan napisał, gdyby Polacy zabili araba albo ukraińca?), gdy mordowany jest Polak wtedy morda w kubeł i odwracanie kota do góry chujem.
wtedy fałszywa nuta o pogromie i białych rasistach.
oj, daleko w PL na tym kłamstwie nie pojedziecie.

Niestety ten artykuł to prawda. Gdyby biały Polak zabiłby drugiego białego Polaka - nie byłoby zamieszek.

Co się zdarzyło zresztą 60 km od Ełku - w Suwałkach. Polak zabił Polaka nożem -zamieszek nie było. http://radio5.com.pl/zabojstwo-na-osiedlu-polnoc/

Ciekawi mnie taka czysto hipotetyczna sytuacja:

Załóżmy, że masz knajpę z polską kiełbasą na przykład w Anglii (choć mało to prawdopodobne - raczej zmywałbyś gary u Anglika, Hindusa lub Araba, no, ale załóżmy). Nagle w czasie jakiejś imprezy wjeżdża Ci do Twojej Hipotetycznej Knajpy mocno podpity tłum gości o jasno sprecyzowanych poglądach na twoją i w ogóle polską tam obecność. Dodajmy, gości u których włosy o długości milimetra uchodzą za rozwiane w nieładzie. Kradną ci przysłowiową Coca Colę, po wrzucają Ci do lokalu petardę (oby tylko jedną), biją na przykład gości czy też pracowników, o ile takowych znalazłeś, a i tobie dostaje się małe co nieco... Dobrze wiesz, jaka jest w danym momencie atmosfera wokół takich jak ty, więc zdajesz sobie sprawę, że policja ci nie pomoże bo na przykład po cichu popiera tamtych lokalnych patriotów... Ciekawe co byś zrobił.

Nie pochwalam czynów tych Tunezyjczyków, żeby było jasne.

Sprawa druga: Jesteście pożytecznymi idiotami w rękach facetów w garniturach tak drogich, że na taki jeden musielibyście pracować co najmniej rok, z naciskiem na CO NAJMNIEJ, odkładając co do grosza swoją bieda-wypłatę. Jesteście dla nich tylko narzędziem tym wygodniejszym bo totalnie bezmyślnym. Wasze "Bóg, Honor, Ojczyzna" dla nich oznacza "Kasa, Władza, Święty Spokój". Dopóki rzucacie się na Arabów, "lewaków", i wszystkich innych niż wy, oni mogą spać spokojnie.

A gdy w końcu dojdzie do PRAWDZIWEGO ataku terrorystycznego (a dojść może), wówczas będzie to idealna woda na ich młyn. I szczerze podejrzewam, że o taki właśnie atak im chodzi. Wówczas w imię bezpieczeństwa narodowego można będzie bezkarnie wprowadzić stan wyjątkowy ze WSZYSTKIMI TEGO KONSEKWENCJAMI. Również dla was, nie łudźcie się polska prawico. Milioner z pucybuta to wygodny mit. Wy będziecie jedynie armatnim mięchem, dopóki potrzebnym dopóty szczutym. Gdy przestaniecie potrzebni Ludzie w Drogich Garniturach kopną was w wasze prawicowe, patriotyczne du.py i zajmą się doborem koloru krawata do np. koloru samochodu

Moze wlasnie tu jest pies pogrzebany, ze czujac obojetnosc/ niechec spoleczenstwa i brak reakcji organow powolanych do twojej obrony, wpadasz w panike ze staniesz sie kolejna ofiara i nie jestes w stanie racjonalnie ocenic ze twoje akcje sa nieproporcjonalne do zagrozenia. Jesli, a tak byla opisana ta sytuacja, przez caly dzien obsluga byla obrazana, i nastepowala eskalacja agresywnych zachowan to kto z nas nie wpadlby w panike?
W Anglii reakcja bylaby po pierwszym incydencie. Po glosowaniu za Brexitem, kiedy byly obawy ze zachowania antyimigranckie moga sie nasilic, policjanci przychodzili na spotkania rodzicow w szkolach zeby powiedziec im jak incydenty moga byc zlgaszane, i to nie ataki a zwykle sytuacje ktore powodowaly dyskomfort.
W takim otoczeniu nie organizujesz samosadu czy samoobrony tylko dzwonisz na policje i czekasz bo wiesz ze przyjada i pomoga.
Czy swiadomosc tego u obydwu stron pozwolila ograniczyc ataki? Niewiadomo, ale mnie sie wydaje ze tak.

Nie ma lepszych specjalistów od produkcji postprawdy ponad polską prawicę, sorry - postprawicę.

Pomijając wszelkie aspekty merytoryczne (nie lubię polityki) uważam, że używanie słów 'hejt', 'kebs' czy 'sorry' w poważnym tekście w języku polskim jest szmaceniem tegoż języka i wyrazem zdziecinnienia zawodu pisarza/publicysty.
Przykrość.

O ile rozumiem zarzut odnośnie 'kebs' i 'sorry', to jednak 'hejt' nie ma polskiego odpowiednika.

Dlaczego w tekście został przywołany katolicki fundamentalizm? Czy Autor wie coś o tym, by złodziej dwóch butelek napoju był ministrantem, tercjarzem lub przynajmniej jako Daniel z Ełku modlił się falach Radia Maryja różańcem?

według pana artykułu panie "doktorze " to że trzech obcokrajowców zabiło człowieka za to że ukradł kole jest w porządku , a przynajmniej bardzo to pan bagatelizuje niech pan odejdzie trochę od swej pokrętnej logiki i przypomni sobie że niedawno zginął polski kierowca w Berlinie i zrozumie że napięcie zostało podniesione, bar został zdemolowany ale przynajmniej nikt nie zginął bo była na miejscu policja "pisiora" Błaszczaka

"Panie" Tomku, bagatelizowaniem jest powiedzenie że "trzech obcokrajowców zabiło człowieka za to że ukradł kole".

Policja nie jest Błaszczaka, ale państwowa. Skoro w Polsce grupa ludzi chce demolować lokal, policja ma obowiązek ich powstrzymać. No i tyle.

Oczywiście, że Błaszczaka! I nie rżnij głupa, ze nie wiesz on jest z PIS-u.

Te ataki niewiele mają wspólnego z prawdziwą wiarą podobnie z resztą jak na zachodzie, dlatego proszę uwzględnić to w przyszłości

O jaką "prawdziwą wiarę" ci chodzi? Po napisaniu przeczytać warto.

Chodzi tu o radykały. Muzułmanie nie mają wiele wspólnego z atakami. Czy uważasz, że Pan, który kilka dni temu podczas lotu samolotem, krzyczał, że Bóg kazał mu Go zniszczyć, jest Katolikiem??? Samolot przymusowo zatrzymał się w Pradze. Ludzie, kiedy oprzytomniejecie! Świat chce, abyście byli pełni nienawiści. Jesteście jak marionetki!!!

Tu można zrozumieć, bo Polak był pijany więc głupoty krzyczał. A kto z nas nie pije? A muzułumanom religia zabrania, więc Polak nie ma dla nich wyrozumiałości.

Owszem zachowanie polaków nie było godne pochwały ale to że ukradli butelkę coli nie uprawnia nikogo do zabijania czy jest to obcokrajowiec czy byłby to obywatel naszego kraju. A właśnie przez takich pożal się "dziennikarzy" wywoływane są jak to pan opisał fale "hejtów". Nie lubię polityki ale pan powinien opisać wydarzenia w Ełku a nie twierdzić że to wina rządzącej partii politycznej.

A czemu tę colę ukradli, czemu wrocili po kradziezy? Może celowo prowokowali. Podobno przed kradzieżą coś wykrzykiwali.
Oczywiście zamiast, kosy powinni odsiedzieć swoje w więzieniu. Niemniej, wychodzi na to, że prowokowali całą sytuację.

Podejrzenie o chęć sprowokowania burdy jest bardzo prawdopodobne.

Nie pomyliła się panu kolejność? "Zamieszki" powstały w wyniku "użyciu noża", a nie odwrotnie.

Łał. Od bójki pod "kebsem" po krytykę polskiej polityki wobec imigrantów. I to wszystko niby powiązane. Nieźle odleciałeś, redaktorku.

Obecna radykalizacja ludzi to wynik polityki lewicy, ktora nie słuchała ludzi i nie stawiała granic nikomu. Najpierw bylo to, a dopiero potem populizm, ktory swoja drogą też dobry nie jest.

Czy tam gdzie są granice żyje się lepiej niż w UE? Na przykład w Rosji i Turcji? Tam rządzą idole polskiej prawicy - Putin i Erdogan.

Napięcie rasowe i religijne jest podwyższone ze względu na to co się dzieje na świecie,gdzie terroryzm i śmierć niewinnych osób w prestiżowych i nowoczesnych stolicach Europy sieje postrach. Nie ma to kompletnie nic wspólnego z rządami PIS..tylko tyle że przyszło im rządzić w czasach ISIS. Przyjazne przyjmowanie wszystkich imigrantów nie jest dobrym pomysłem i to zarówno Paryż jak i Berlin wiedzą najlepiej. Pomoc owszem,ale nie kosztem bezpieczeństwa mieszkańców Polski.

Ależ tendencyjńy artykuł. Dziennikarstwo najńizszych lotów.

niestety w Ełku to smutna tradycja 🙁 mnie za organizację Dnia wali z rasizmem ełczanie umieścili na RedWatch
zapraszam do siebie: https://www.facebook.com/SwiatOczamiPierczyka/

Gdzie tam rasizm bo nie dostrzegam?
Polecam panom antyrasistom zapoznać się ze znaczeniem tego określenia bo dla was każdy kto nie z wami to rasista.

Napisał Pan: "Trudno nie widzieć związku tych przestępstw z działaniami rządku Prawa i Sprawiedliwości". Otóż ja widzę zupełnie inny związek: związek z głupią, naiwną i obłudną polityką sprowadzania pseudo - uchodźców do Europy, której nie akceptuje coraz więcej ludzi. I zamiast zastanowić się czy może jednak za ich stanowiskiem stoi coś więcej niż tylko rasizm i ksenofobia, Pan i podobni Panu liberalni, wielce troskliwi intelektualiści wysuwaliście tylko bezkrytycznie kolejne oskarżenia pod ich adresem. W efekcie doprowadziliście do tego, że nawet Ci, którzy nie byli nigdy oszołomami i rasistami, odwrócili się od was... a wśród tych, którzy byli naprawdę ostrymi rasistami doszło do eskalacji postaw i zachowań anty-imigranckich, które właśnie obserwujemy. Nie jestem i nigdy nie byłam za PiS, ale niestety to wam i waszej idiotycznej propagandzie "przyjmowania uchodźców" i Europy multi-kulti zawdzięczamy taki rząd, takie incydenty, takie zajścia i nawet takie zamachy terrorystyczne i niestety obawiam się, że to wszystko będzie się tylko nasilać. A można było namawiać ludzi do pomagania tym prawdziwym uchodźcom na milion innych sposobów... ale wy usiłowaliście wszystkim wmówić jak to wspaniale jest mieć taki urozmaicony kontynent, jacy to powinniśmy być dobrzy i prawi. Dziwne, że żeby "wjechać" do Stanów Zjednoczonych, tak bogatych pod względem kulturowym i rasowym, trzeba mieć wizę i spełniać szereg różnych wytycznych, a do Europy waszym zdaniem każdy powinien mieć prawo wjazdu bez względu na to jakie niebezpieczeństwo może to stwarzać... I ludzie, w większości nie kupujący waszej ideologii, w obliczu coraz to nowszych zamachów i wydarzeń, byli, są i będą coraz bardziej przeciw uchodźcom w Europie - a wśród najbardziej oszołomowatych i niebezpiecznych grup rośnie jeszcze bardziej niechęć do każdego obcokrajowca. Niedługo strach będzie wyjść z domu bo odżyły wszystkie niebezpieczne ideologie i postawy i to właśnie wy to uruchomiliście....

Czy tam gdzie nie ma uchodźców jest bezpiecznie? Np. w Rosji ? A może w Turcji? A może w Korei Północnej?

Panie Przemysławie,dziękuję za doskonały tekst.Podzielam poglądy.Szkoda że tak nie wiele osób nie potrafi czytać ze skupieniem i otwartym umysłem.

Niestety autor „miał czelność” użyć nawet w tytule kolokwialnego języka, nawiązującego również do szeroko komentowanej książki Masłowskiej, czym zasłużył sobie na pełen „świętego oburzenia” zmasowany atak troli. Ach, gdyby to była jakaś sucha, sążnista analiza, albo pełen skomplikowanych zwrotów stylistycznych esej, parsknął by może jakiś jeden, może dwóch tych „do zadań specjalnych.” Ale nie, autor przemówił głosem „trybuna ludowego”, któren prawem niepisanych wyroków Bożych przysługuje li tylko nowym trybunom ludowym alt-prawicy, czy tam neo-nazistów.

Tendencyjny tekst pisany przy użyciu knajackich zwrotów.
Araby zasztyletowali Polaka w biały dzień - wina Kaczyńskiego. Żenada.

No raczej nie w biały dzień... była godzina 23 🙂

Smutne to. Prawdziwe. Nic nieusprawiedliwia przemocy zastosowanej przez właściciela i pracownika restauracji, ale przeraża i poraża mnie pisanie o niewinnych petardach i normalnych naszych domorosłych faszystach

"Przemysław Witkowski: To nie islamiści sieją terror na polskich ulicach, tylko biali polscy katolicy.". Ja się z Panem 100% zgadzam to są najgorsi zwyrodnialcy na świecie. To katolicy przygotowują te wszystkie ataki terrorystyczne, to oni wsiadają za kierownice i rozjeżdżają biednych wyznawców islamu idących do meczetu. To katolik idzie z pasem i wysadza się na lotnisku, boisku, komunikacji miejskiej lub klubie. Tak a nie wspomnę o najgorszym dla katolików gwałtach na kobietach, pobiciach rytualnych karach oblewania kwasem za kare. Muszę tu w tym miejscu przeprosić za wszystkich zasranych katolików przez, których zginęło masę ludzi na świecie!!! Ja bym Panu radził siąść przerzucić czuprynkę na drugą stronę i otworzyć szeroko oczy, nie życzę Panu tego co spotkało tych wszystkich ludzi i ich rodzin po tych wszystkich atakach. Ten chłopak ukradł i za to go zabili bo taki jest islam!!! Chciałbym Panu tylko zaznaczyć, że jestem katolikiem a nie jestem homofobem, rasistą itp...

A 2 wojny światowe to wywołali muzułumanie? W tych wojnach zginęło 60 mln ludzi.

Przez katolikow zgnelo wiecej ludzi, niz przez inna religie. Ale najwidoczniej o krucjatach krzyzowych nie miales okazji poczytac.

i znowu te mityczne krucjaty - dla was, lewusów, to taki praholokaust. : )
poczytaj lepiej rzetelne publikacje historyczne - zwłaszcza o tym, co działo się w Lewancie przed ruchem krucjatowym. Wyprawy krzyżowe były tylko polityczną reakcją na działania Seldżuków.

ale co ty możesz o tym wiedzieć, wszak historii nie znasz (co już udowodniłeś, pisząc o "zbrodniach chrześcijańskich" bez przytoczenia liczb i zestawienia ich z liczbami ofiar ekspansji islamu).

A to 1 i 2 Wojnę Swiatową wywołali muzułumanie?
A Putin który zabił 3000 osób na Ukrainie to muzułumanin?
A Breivik to muzułumanin?

A słyszałeś o mordach jakie miały miejsce wobec chrześcijan od ponad 100 lat przed pierwszą krucjatą na terenie półwyspu iberyjskim i na terenie bizancjum? Wyprawy krzyżowe były reakcją na agresję ludów arabskich, zrozumcie to wreszcie. Polecam naukę historii zanim zacznie się dawać tego rodzaju przykłady.

Nikt nie był czysty, ale skala, poziom zorganizowania i brutalność obu nie ma porównania. Chrześcijanie jednak przeważnie byli dobrze traktowani przez muzułmanów, czego nie można powiedzieć odwrotnie.

Nikt nie był czysty, ale skala, poziom zorganizowania i brutalność obu nie ma porównania. Chrześcijanie jednak przeważnie byli dobrze traktowani przez muzułmanów, czego nie można powiedzieć odwrotnie.

aaa ps. to także przez tych zasranych katoli mamy wojsko i uzbrojoną policję w pistolety maszynowe i kamizelki w europejskich miastach.

"Jestem przekonany, że gdyby sprawa dotyczyła polskiego przedsiębiorcy prowadzącego pizzerię, który zabił złodzieja próbującego go okraść, internet z dumą mówiłby o prawie do obrony swojej własności."

Panie autorze, ja z kolei jestem przekonany ze gdyby przedstawiciel mniejszosci etnicznej, np. Cygan lub Syryjczyk, zostal zadzgany nozem przez polskiego pracownika kebabu, przy probie kradziezy coli i akompaniamenice rzucanej przez kolego do srodka petardy, to narracja pana, i generalnie srodowisk lewicowych w Polsce, bylaby zupelnie inna, koncentrujac sie na wspolczuciu do agresora i probie zrozumienia motywow jego zachowania, oskarzajac polski rasizm i dyskryminacje o zabojstwo. To ze narracja prawicowa odnosi taki sukces w spoleczenstwie jest tez w pewnym sensie wasza wina, ludzie ktorzy maja pecha byc bialymi chrzescijanskimi europejczykami maja dosc sluchania "moja wina, moja bardzo wielka wina". Dlaczego w sprawie uchodzcow nie proponowal pan, i panskie srodowisko. demokracji, czyli referendum nt. przyjecia uchodzcow? Zamiast tego elity, przy poparciu lewicowych srodowisk, probowaly na spoleczenstwie instytucjonalnie, bez konsultacji, wymusic przyjecie uchodzcow, jednoczesnie posuwajac sie do medialnej propagandy i manipulacji na temat wplywu uchodzcow na gospodarke (z jaka rezerwa relacjonowano wydarzenia z Kolonii, pamieta pan?). To wlasnie ten absolutyzm mainstreamowo-lewicowy, bo przeciesz nie demokracja, ponosi najwieksza wina za wzrost antysystemowej prawicy. Kiedys lewica rozswietlala mroki Europy niosac oswiecenie i postep, dzisiaj stala sie swoja wlasna karykatura, swiecka odmiana chrzescijanswa, a nie pochodnia racjonalnosci jak kiedys.

Kiedy to ta lewica niosła oświecenie i postep? W Polsce oświecenie wprowadzali biskupi: Staszic, Kolłataj, Długosz. Lewica wprowadzała komunizm i faszyzm.

Wątpię żeby w sytuacji odwrotnej by internauci by pochwalili takie zachowanie
Arabusy mogli Polakowi w ryj dać za kradzież a nie mordować
Co do zamieszek to co Polacy mieli robić
Kreda chodnik wylądować zrobić marsz przeciwko przemocy terroryzmowi

Pomijając kwestie polityczne, tego typu agresja wynika także z kompletnej niewiedzy. Wydaje mi się, że przydałaby się ogólnopolska kampania reklamowa wyjaśniająca różnicę pomiędzy terminami "muzułmanin", a "terrorysta".

Przydałaby się ogólnoeuropejska kampania informacyjna dla lewactwa odnośnie tego, czym jest islam, jakie proponuje zasady społeczne, jak traktuje innowierców i ateistów, jak Europa powoli, krok po kroku, oddaje pole islamistom. Może wtedy lewacy nie byliby tacy naiwni i zdjęliby wreszcie te swoje żałosne różowe okulary.

Zamachy w Hiszpani i Francji to według szamtogłowego Poety wynik sprawiedliwej zemsty za kolonializm. W Niemczech za zbyt małą gościnnosc a w Polsce brdzie to odpowiedź zdesperowanego muslimka zaszczutego przez katolegionistów czy zlodziejaszka napojów. Dla KP i lewactwa nie ma zamachu niedousprawiedliwienia.

czyli rozumiem że uważasz że kolonializm jest dobry?

Artykuł zapowiadał się tendencyjnie, szmirowato - nie doczytałem do końca, poprzestałem na kilku akapitach. Cóż, jakie to szczęście, że zamordowano "polskiego bandytę", bo dzięki temu tak łatwo można to usprawiedliwić i bronić morderców - oczywiście zgodnie z linią programową lewactwa, która mówi, że bez względu na wszystko muslimy są w porządku. Co byście zrobili, gdyby zamordowany był kimś, nad kim nie można by się pastwić? Też znaleźlibyście rozwiązanie - wasza kreatywność w zakłamywaniu rzeczywistości jest ogromna. Kolega wyżej już zapytał, jak byście zareagowali, gdyby sytuacja była odwrotna - tzn. w podobnych okolicznościach Polacy zabiliby muslima. Tak, już widzę was stojących po stronie sprowokowanych Polaków. Już widzę... - tym razem to ja mam bujną wyobraźnię. Ja bym postawił podobne pytanie: jak ocenilibyście analogiczną sytuację, gdyby wydarzyła się np. w jakimś zapyziałym angielskim miasteczku i polscy pracownicy wybiegliby z baru, mordując angielskiego bandytę? Też stanęlibyście po stronie Polaków? Znów mam bujną wyobraźnię... Wiecie, lewacy, dlaczego ludzie was nie lubią? Nie dlatego, że nie dorastają do waszych szczytnych ideałów. Ludzie was nie lubią, bo kłamiecie, jesteście nieuczciwi i zawsze odwracacie kota ogonem tak, żeby wybielić muslimów i usilnie udowodnić rodakom, że polskość to nienormalność.

Co za porażka ten artykuł, mnie jako rodowitego Polaka również kilka razy obrażano czy prowokowano, ale nigdy nikogo za to nie dzgalem nożem. Myślę że jak ich było kilku, to mogli coś poradzić bez dzgania. Do kryminału skurwieli bez względu na narodowość czy kolor skóry. Nie rób Pan z nich menncznikow kurwa!

Autor zapomina że najlepszym promotorem idei nacjonalistycznych w ostatnich latach była "Gazeta Wyborcza" i środowiska nowej fali lewicowej. Wielokrotnie w dyskusjach z Wami tłumaczyłem że popieranie idiotycznej imigracji wywołanej przez Merkel oraz kłamanie na temat braku problemów z nią związanych doprowadzicie do radykalizacji co głupszych Polaków i najbardziej zaszkodzicie normalnym ekonomicznym emigrantom którzy indywidualnie przyjechali / przyjeżdżają do pracy.

Kłamaliście i manipulowaliście podobnie jak kłamią niemieckie służby rządowe przy prawie każdym "zdarzeniu" z imigrantami i tym samym uwiarygadnialiście idiotów którzy ostrzegali przed imigrantami. Tyle że większość ludzi nie rozróżnia że czym innym jest indywidualna imigracja za pracą a czym innym masowy "crash-test" kultur zaaplikowany Europie przez Angelę. To pierwsze jest korzystne, to drugie doprawadzi do tragedii.

Tak jak PiS jest rewersem monety na której przodzie jest PO, .Nowoczesna, tak Wy jesteście awersem monety na której tyle jest ONR, RN i inni nacjonaliści. Jesteście Siebie warci.

I żeby nie było wątpliwości, uważam że jeśli Turek zabił Polaka nie z premedytacją, ale w szamotaninie to powinien być jak w USA zwolniony a komendant Policji powinien mu pogratulować obywatelskiej postawy. Gdyby się okazało że zrobił to z premedytacją, powinien iść do więzienia.
Natomiast Ci co demolowali sklepy powinni być potraktowani tak żeby nie zrobić z nich męczenników. Smoła, pierze i bieg przez miasto a potem do kamieniołomu albo kopania rowów do odpracowania strat.
Ale dla Was amerykańskie podejście do własności jest przecież passe, a kara w typie ośmieszenia idioty godzi w ludzkość, psychikę i wogóle.

Cóż to za wysyp świecie oburzonych! Panie i panowie krytykanci, obeznani z tematami islamu, politologii, historii od początku dziejów, oraz rzecz jasna języka ojczystego. Cóż was w tym tekście tak ubodło? Ze nie jesteście go w stanie pojąć, bo jest trafna analiza tragicznej sytuacji? Nikt i nigdzie nie rozgrzesza tego nieszczęsnego mordercy, jedynie próbuje zrozumieć co i dlaczego się stało. Czy waszym zdaniem doszło do tej tragedii bo to krwiopijczy muzułmanin był, nienauczony o demokracji i i pewnie samotna odloga ISIS planująca powolne wyniszczenie Ełku? Sytuacja odwrotna - brązowy obywatel potencjalnie muzułmańskiego kraju (pominę już, ze nasi rodacy w swojej spiętrzonej ignorancji do jednego worka wrzucają Hindusów, Bengali, Pakistańczyków i Turków; nie wspomniawszy już o tym, ze Turek nie = się muzułmanin tak samo jak Polak nie = Katolik) wpada do polskiej knajpy, wyzywa pracowników od śmierdzących kielbasozercow po czyn kradnie napoje i wrzuca petardę. Byłyby zamieszki po zabiciu takiego przez polskiego pracownika? Czy może prawicowi patrioci ogłosiliby go bohaterem w walce z terroryzmem? Jak sądzicie?

Jedyny głos rozsądku, świadczący o czytaniu ze zrozumieniem.

PiS to nie nacjonaliści tylko zdrajcy którzy wpuszczają do Polski setki tysięcy Ukraińców zanizajscych zarobki i odbierają cych nam prace

Rasizm był wytworem lewactwa a nie "skrajnej prawicy". NSDAP w Niemczech była partią lewacką,robotniczą, młodszą siostrą bolszewizmu.

Ja bym w ogóle nie łączył tej sprawy z polityką. Ot bandyta rzucił petardę do czyjegoś lokalu a potem już poszło. Nikt nie wie jak sam by się zachował w takiej sytuacji., gdyby ta został potraktowany

Jakaż demokratyczna i pluralistyczna redakcja. Plusy ok. Minusować nie wolno. Gratuluję dobrego samopoczucia i samochwalenia.