Cieszyn w Białowieży

Widowisko teatralne „Drzewostan”

Spektakl o wyprawie dzieci z Cieszyna do Puszczy Białowieskiej

Widowisko teatralne przenosi nas do Puszczy Białowieskiej w 2017 roku – to przestrzeń, w której od wieków przeplata się kultura i natura, tworząc różnorodną i niepowtarzalną przestrzeń pełną opowieści. Dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej w spektaklu w  reżyserii Bogusława Słupczyńskiego opowiedzą o tym niezwykłym miejscu. Ważną oś widowiska tworzyć będą pieśni białoruskie i ukraińskie w wykonaniu dzieci wraz z  Elżbietą Rojek – aktorką, wokalistką, związaną niegdyś z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Aby przygotować widowisko teatralne wspólnie z dziećmi i młodzieżą wyjechaliśmy na tydzień do miejscowości położonych w Puszczy Białowieskiej. Dla większości uczestników warsztatów było to wcześniej miejsce zupełnie nieznane. Wspólnie poznawaliśmy przyrodę, dźwięki, historię, mieszkańców oraz tło kulturowe związane z tym obszarem.

Widowisko teatralne, które zaprezentujemy  jest zapisem naszych doświadczeń zdobytych podczas wyjazdu oraz próbą opowiedzenia o Puszczy Białowieskiej pieśniami oraz słowami uczestników.

Wstęp wolny!

 

Scenariusz i reżyseria: Bogusław Słupczyński

Muzyka: Elżbieta Rojek

Zdjęcia i multimedia: Rafał Soliński

Aktorzy: Dzieci i młodzież z O!Świetlicy Krytyki Politycznej (Natalia Puzoń, Aleksandra Podżorska, Patrycja Kowalska, Dominika Brejza, Patrycja Kral,  Natalia Marek, Patrycja Żyła, Emilia Szczęsny, Julia Szczęsny, Julia Kaczmarczyk, Wiktor Szczęsny, Przemek Glac, Iwona Żur, Nadine Brachaczek, Lars Brachaczek, Natalia Brejza, Kamila Kacyrz, Laura Kacyrz)

 

Działanie finansowane jest w ramach programu „Lato w Teatrze” koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

lato w teatrze

 

Więcej o projekcie: http://latowteatrze.pl

 

Tagi:

Data

23 LIP 2017

Czas

19:00

Miejsce

Na granicy
Cieszyn

Opis

W starym młynie przy al. Jana Łyska 3 powstała nowa Świetlica Krytyki Politycznej.