sex work fest-plakat

SexWorkFest – warsztaty, filmy, dyskusje, koncerty

Po raz pierwszy w Polsce, pracownice i pracownicy seksualni wraz z przyjaciółmi, spotkają się, by świętować w Pogłosie (ul. Burakowska 12) Międzynarodowy Dzień Praw Pracownic i Pracowników Seksualnych.

3 marca 2001 roku ponad 25 tysięcy pracownic i pracowników seksualnych wyszło na ulice Kalkuty w Indiach, by domagać się uznania i poszanowania swoich praw. Od tego czasu, na całym świecie 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Pracownic i Pracowników Seksualnych.

Zależy nam na tym, żeby:

  • stworzyć przyjazną przestrzeń, w której możemy spędzić razem czas, nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami;
  • wspólnie przyjrzeć się pracy seksualnej w szerszym kontekście;
  • zastanowić się nad tym z jakimi sytuacjami spotykają się osoby pracujące w różnych sektorach branży w Polsce;
  • dowiedzieć się, jakie mamy prawa i jak różne rozwiązania prawne wpływają na warunki pracy i doświadczenia osób pracujących;
  • porozmawiać o tym, co możemy zrobić, żeby poprawić warunki swojej pracy i zadbać o swoje bezpieczeństwo;
  • przyjrzeć się temu, jak w innych krajach pracownice i pracownicy seksualni organizują się na rzecz swoich praw.

Jesteśmy przekonane, że będąc razem, wspierając się nawzajem i rozmawiając o naszych oczekiwaniach i doświadczeniach możemy poprawić naszą sytuację i skutecznie domagać się swoich praw!

Program:

12:00

Warsztaty dla pracownic i pracowników seksualnych oraz osób chcących podjąć pracę w branży. W tym warsztat z samoobrony z elementami metody WenDo (obowiązują zapisy).

16:00 – 18:30

Nasze historie – dyskusja panelowa z udziałem osób pracujących w różnych sektorach branży seksualnej.

16:30

Pokazy filmów.

20:00

Impreza. (Wstęp od 15 PLN).

*** FILM & DYSKUSJA ***

Ni coupables, ni victimes (Nie przestępczynie, nie ofiary), (2005-37:54 min.)

To wielogłosowa rozmowa z uczestniczkami i uczestnikami pierwszej europejskiej konferencji zorganizowanej przez pracownice i pracowników seksualnych, która odbyła się w Brukseli w 2005 roku. Bohaterki i bohaterowie filmu opowiadają o swoim doświadczeniu pracy w branży seksualnej: o wyzwaniach i problemach, jakie niesie za sobą bycie pracownicą lub pracownikiem seksualnym we współczesnej Europie, o represyjnych prawach, które wpływają na ich życie, o strategiach oporu, po które sięgają osoby świadczące usługi seksualne, by móc wykonywać swoją pracę, zarabiać na życie i planować przyszłość.

Autorka: Sexyshock (www.ecn.org/sexyshock) przy współpracy z ICRSE (www.sexworkeurope.org)

*** KONCERTY ***

ZDRADA PAŁKI /produkt krajowy/

Zdrada Pałki to krajowy produkt queerowy. Deficytowy. Próżno szukać jej płyt na sklepowych półkach – nagrania rozdaje za darmo w internecie. Jako awangardowy głos z nienormatywnego podziemia wie, że ludziom podobają sie melodie, które już słyszeli. No… To… Poprzez… No reminiscencję. I dlatego właśnie jej piosenki bazują na polskich i międzynarodowych przebojach muzyki popularnej. Takiej co w radiu. Żeby było weselej. Żeby nóżka chodziła. Ale to wszystko z radykalnym politycznym przesłaniem. Żeby nie było. Zdrada Pałki działa w pojedynkę: pisze swoje teksty, robi swoje bity. A potem jeszcze to publicznie śpiewa. Sama. Ważna mi dama! Występuje na estradach światowych, jak również polskich, prezentując materiał z nowego (jeszcze nie wypuszczonego) albumu. Album będzie, ale dopiero po obiedzie.

DEMOLKA /łdź/

Demolka to projekt z łódzkiej sceny alternatywnej. Duet tworzą: wokalistka i autorka tekstów Dziewczyna Rakieta oraz kompozytor grający na instrumencie klawiszowym Procesor Plus (19 Wiosen, JNŻ). Ich muzyka stanowi połączenie elektronicznej ściany dźwięku, tanecznych melodii i nowofalowej histerii. Teksty osadzone w cyberpunkowych dystopiach są inspirowane fantastycznymi wizjami z nadchodzących czasów międzyplanetarnych kataklizmów.

*** TAŃCE ***

janurz – Osoba didżejska przepada wprost za italo disco i trance, co wywiera bezpośredni wpływ na sety janurza.

Ka Ka Demona – disko, disko, wizualki, disko, dosko, wizualki.

Fagot – człowiek-wehikuł czasu, poczujesz się znów jak w latach osiemdziesiątych.

*** Warsztat samoobrony z elementami metody WenDo ***

W trakcie warsztatu nauczymy się kilku podstawowych elementów samoobrony fizycznej, przyjrzymy się temu, jak stawiamy granice, co robimy, gdy ktoś je przekracza, kiedy i jak reagujemy. Będziemy pracować z głosem – to bardzo skuteczne narzędzie samoobrony. Zajmiemy się także consentem – zgodą – narzędziem przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć i eliminowania kultury gwałtu. Będziemy doświadczać i pracować metodą warsztatową, choć oczywiście trochę też porozmawiamy, zrelaksujemy i pobawimy.Nie trzeba być osobą wysportowaną, WenDo można ćwiczyć niezależnie od poziomu sprawności, wieku, czy innych, często zmieniających się w ciągu życia, cech fizycznych. Na zajęcia ubierz się wygodnie, tak żeby ubranie nie krępowało ruchów podczas ćwiczeń. Weź też wodę do picia – będziemy trochę krzyczeć – woda może się przydać. Na warsztat zapraszamy kobiety (oraz osoby socjalizowane do roli kobiety), które pracują w branży erotycznej lub chcą taką pracę podjąć. Na warsztacie liczba miejsc ograniczona, prosimy o zapisy na maila festowego [sexworkfest @ gmail.com] z tytułem WenDo.

*** Nasze historie – dyskusja panelowa z udziałem osób pracujących w różnych sektorach branży seksualnej ***

Panelistami i panelistkami będą osoby z doświadczeniem w różnych sektorach branży erotycznej: wideoczat, masaż erotyczny, tancerki, hostessy, agencje towarzyskie, escort i inne. Celem panelu jest wymiana doświadczeń i wiedzy na temat warunków panujących w poszczególnych sektorach i rodzajach usług, sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz dbania o swoje bezpieczeństwo. Panel skierowany tylko do osób pracujących i rozważających podjęcie pracy w branży erotycznej.

Organizacja: SexWorkFest Crew

Tagi:

Data

04 MAR 2017 - 05 MAR 2017

Czas

12:00 - 03:00
Warszawa

Miejsce

Warszawa

Opis