Świat

Dzień z życia ludzi używających narkotyki

"Film daje zdumiewająco intymny wgląd w życie, udręki i inspirującą walkę ludzi biorących narkotyki". Gabor Maté M.D.

W filmie „Dzień z życia ludzi używających narkotyki” poznajemy historie ośmiu osób z siedmiu miast dziejące się w siedmiu krajach świata, od świtu do nocy. Wszystkich coś łączy – wszyscy używają narkotyków. Ale narkotyki ich nie definiują. Każde z nich ma wyjątkowy charakter, ciekawe życie i znajomych. Środowisko, w którym żyją, problemy, z którymi się mierzą, prawo regulujące używanie narkotyków i opieka zdrowotna – to wszystko ma ogromny wpływ na ich życie.

Ten film opowiada o użytkownikach narkotyków, ale ważniejsze jest to, że oni sami go współprodukowali. Twórcy chcą zmusić widzów do skonfrontowania się z mitami i wyobrażeniami na temat narkotyków i osób, które ich używają. Oddajemy głos osobom reprezentującym jedną z najbardziej wykluczonych społeczności na świecie, żeby opowiedzieli o nienawiści, miłości, cierpieniu i szczęściu.

Cały film można obejrzeć na oficjalnej stronie „A Day in the Life: The World of Humans Who Use Drugs”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij