Podcasty

Wyzwania Europy socjalnej [podcast]

Jakie są jednak perspektywy na nową „umowę społeczną” w Europie? Gościem Adama Ostolskiego jest Piotr Ostrowski, socjolog, badacz zbiorowych stosunków pracy i wiceprzewodniczący OPZZ.

„Stara umowa społeczna już nie działa” – ogłaszały niedawno europejskie związki zawodowe. Jakie są jednak perspektywy na nową „umowę społeczną” w Europie? Czy przyjęty niedawno Europejski Filar Praw Socjalnych to zbiór ogólników bez pokrycia czy realny krok w stronę Europy socjalnej? Czy swobodny przepływ osób osłabia czy wzmacnia pozycję pracowników? Dlaczego związkowcy z niektórych krajów popierają ideę europejskiej płacy minimalnej, a w innych są jej przeciwni? Co niedawne zmiany w funkcjonowaniu Unii Europejskiej oznaczają z punktu widzenia świata pracy?

Sprawdzamy to z Piotrem Ostrowskim, socjologiem, badaczem zbiorowych stosunków pracy i wiceprzewodniczącym OPZZ. Zaprasza Adam Ostolski.

**
Materiał powstał dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta 

**

Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.

Podcast sfinansowany dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta oraz wpłatom od naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Adam Ostolski
Adam Ostolski
Socjolog, publicysta
Socjolog, publicysta, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W nauce reprezentuje perspektywę teorii krytycznej, łączącej badanie społeczeństwa z zaangażowaniem w jego zmianę. Członek redakcji "Green European Journal". W Krytyce Politycznej od początku.
Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco