Fotorelacje

Fotorelacja: Etos buntu – rewolucjoniści Europy Środkowo-Wschodniej

Czy rewolucja kijowskiego Majdanu otwiera kolejny rozdział buntowniczej historii regionu?

13 czerwca w ramach Festiwalu im. Jacka Kuronia w siedzibie Krytyki Politycznej odbyła się debata „Etos buntu – rewolucjoniści Europy Środkowo-Wschodniej”.

Udział w spotkaniu wzieli: 
Prof. Jarosław Hrycak
, Uniwersytet Katolicki we Lwowie

Prof. Marci Shore, Yale University

Moderacja: Michał Sutowski, Krytyka Polityczna

Kolejne pokolenia ludzi Europy Środkowej i Wschodniej buntowały się przeciw zastanemu światu – w imię komunizmu, socjalizmu z ludzką twarzą, samorządu robotniczego, demokracji albo powrotu do Zachodu… Czy rewolucja kijowskiego Majdanu otwiera kolejny rozdział buntowniczej historii regionu? I czy świat potrzebuje dziś dysydentów-rewolucjonistów spomiędzy Łaby i Dniepru?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij