Kraj

Rodzice LGBT do Kaczyńskiego: To nie nasze dzieci są zagrożeniem, tylko narracja, której pan również ulega

Nie godzimy się na traktowanie naszych dzieci, jak społecznych wrogów. red.

Biskupi dalej chronią księży pedofilów

Gdyby się okazało, że np. większość sprawców wykorzystuje religię w szkołach do polowania na ofiary – to byłaby to wiedza niewygodna dla Kościoła, walczącego o poszerzenie wpływów w publicznych szkołach.

Deklaracja LGBT+ to gwarancja bezpieczeństwa

Rozmowa z przedstawicielami stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.Marta Knaś
mlodziezowy-strajk-klimatyczny-gdansk

Jaki klimat dla polityki?

Młodzież uczestnicząca w strajku klimatycznym podjęła najważniejsze działanie, jakie może podjąć indywidualna osoba chcąca ratować klimat – działanie polityczne.Adam Kiedrowski

Autyzm – to, czego nie widać

Autyzm ma wiele postaci, a terapia i opieka wymagają elastyczności. Dziś najtrudniejsza jest sytuacja niesamodzielnych dorosłych i ich opiekunów.Dorota Próchniewicz

O tym, jak byliśmy na szczycie

„Polska może być lepsza”, jeśli dojdzie do powrotu do przyszłości i znowu nastąpią czasy, w których Sikorski sprawuje najwyższe urzędy państwowe.

Aktywizm jest jak maraton

Jeżeli biegniesz maraton, to musisz rozkładać siły jak do maratonu, a nie sprintu.

Najczęściej czytane w roku 2018. Top ten

W 2018 roku chętnie czytaliście o przewinach Kościoła katolickiego, o konflikcie młodzi kontra kodziarze, złym liberalizmie, złym kapitalizmie i złym patriarchacie. Przeżyjmy, a w zasadzie przeczytajmy to jeszcze raz.

efekt-domina-kulczyk

5 bzdur, które podniosły nam ciśnienie w roku 2018

Laurka dla biskupa Pieronka, Polscy celebryci zwiedzający świat czy kuriozalne wypowiedzi Ryszarda Petru. Kaja Puto pisze o tym, co nas zadziwiało i powodowało stawianie sobie pytania: „ej, serio?”.