Kraj

Fot. Luke Jones/ Unsplash

Głos pracownic opieki społecznej pod pałacem prezydenckim

Sytuacje pandemiczne będą się powtarzać, a społeczeństwo będzie się starzeć. Rządzący powinni się tym zająć, bo poza poczuciem misji nic nie przyciągnie ludzi do pracy w sektorze pomocy. A tych z misją będzie za mało.Mateusz Kowalik
Joanna Scheuring-Wielgus

Scheuring-Wielgus: PiS z Dudą przygotowują nas do życia w państwie rodem z „Opowieści podręcznej”

Jak Andrzej Duda i PiS do spółki z Ordo Iuris i Kościołem próbują urządzić kobietom państwo wyznaniowe w Polsce?
Fot. Monika Bryk

Monopol będzie gorszy od duopolu

Rafał Trzaskowski jest pod każdym względem najsensowniejszym kandydatem dla strony progresywno-lewicowej. Z czterech głównych powodów.
Sławomir Sierakowski
Fot. Monika Bryk

Szczerek: Andrzej Duda Blackface Show

To był największy wiec polityczny ostatnich lat w Łomży. Miasto odwiedził Andrzej Duda.

Fetysz rankingów

Problemem polskiej edukacji nie jest pozycja w międzynarodowych zestawieniach, tylko brak spójnej polityki – pisze Marcin Zaród z Klubu KP w Łodzi.

Ulice są nasze!

Polecamy wywiad z Martą Harasimowicz, liderką protestów przeciwko reformie wyższych uczelni w Czechach, zrobiony przez Dominika Łaciaka ze Śląskiego Klubu KP.

Szlosek: Księżniczki i żołnierki

O tym kto, gdzie i dlaczego kieruje się płcią dziecka przy wyborze zabawek pisze Monika Szlosek z Klubu KP w Toruniu.

kagarlicki_420

“Imperium peryferii” – dyskusja o Rosji

Zapraszamy na spotkanie wokół książki “Imperium peryferii” Borysa Kagarlickiego. Goście: Małgorzata Nocuń i Jan Sowa. 8 grudnia, wtorek, godz. 18.30, Massolit Books & Cafe, ul. Felicjanek 4, Kraków

Chcemy decydować o czystości w mieście

Trwające tydzień konsultacje na temat, który dotyczy nas wszystkich, to policzek dla tych, którzy uwierzyli, że miejska demokracja jest coraz bliżej.

Cena standardu

Kiedyś szare i śmierdzące dworce były dowodem na upadek państwa. Czy teraz, kiedy są odremontowane i pachnące, oznacza to, że wreszcie spełnia ono cywilizacyjne minimum?

Po co nam doktorat?

Od końca lat 90. liczba doktorantów w krajach OECD zwiększyła się o czterdzieści procent i nadal rośnie. Spora część świeżo mianowanych doktorów nigdy nie zdoła wykorzystać swoich umiejętności.

Rok 2012 w Krytyce Politycznej

Przedstawiamy krótkie podsumowanie 2012 roku w Krytyce Politycznej. Dziękujemy za wspieranie naszych działań wszystkim przyjaciółkom i przyjaciołom!

Rząd, który (nie) rozumie

Polityka nie podlega rozliczeniom w cyklach rocznych. W ramach cyklu wyborczego faktyczny rytm wyznaczają „momenty medialnego poruszenia” – dopalacze, ACTA, emerytury czy Smoleńsk.