Kraj

Mówił o mnie „Mój Serdeczny…”

Zawsze w ostatnim momencie udawało mi się wyswobodzić z jego objęć. Adamowi się to nie udawało, ksiądz całował go na moich oczach.Krzysztof Szekalski

Czuwanie pod rzeźnią świń w Kutnie

Zapewne zdajesz sobie sprawę, skąd pochodzi mięso, że szynka lub polędwica to części ciała zwierzęcia. Czy wiesz jednak, jak wygląda transport świń do ubojni? Jak wyglądają ich ostatnie chwile, gdy dojeżdżają już na miejsce?Ela Radzikowska,

Strajkuj, zanim zrobi się gorąco

Teraz jest nas już więcej i super, że każdy może się zaangażować.Krzysztof Katkowski

Cnoty kardynalne korwinizmu

Okazuje się, że Korwin-Mikkemu najlepiej w interesach idzie wydawanie publicznych pieniędzy w sposób budzący wątpliwości i obsługa interesów zaprzyjaźnionych działaczy oraz rodzinnych firm.
Władysław Kosiniak-Kamysz

Z Atlanty na wieś [Sierakowski rozmawia z Kosiniakiem-Kamyszem]

– Dla nas przesłanie Witosa: „w sprawach wiary będziemy słuchać każdego wikarego, ale w sprawach polityki nie będziemy słuchać biskupa”, jest wciąż bardzo aktualne.

Roś: Trybunał i działkowcy – wyrok zapadł?

Trybunał Konstytucyjny uchylił 24 z 50 artykułów ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Sejm ma 18 miesięcy na poprawienie ustawy. Obecnie mamy w kraju 966 tysięcy ogródków działkowych, czy wkróce na ich teren wkroczą deweloperzy? Tekst Doroty Roś.

Łódź, lipiec-sierpień: Letnia czytelnia na placu Wolności

Już po raz czwarty rusza Wakacyjna Czytelnia Krytyki Politycznej na placu Wolności. W każdą sobotę i niedzielę, od 16.00 do 20.00
przy dobrej pogodzie, zapraszamy do wygodnej lektury na fotelach i pod
parasolami książek Wydawnictwa KP, Muzeum Miasta Łodzi, Korporacji
Ha!art i wielu innych.

Kluby KP: Letnie czytelnie

W wakacje zapraszamy do Letnich czytelni Krytyki Politycznej. Znajdziecie nas w Białystoku (Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego), Cieszynie (przed Świetlicą „Na granicy”), Gdyni (plaża obok kawiarni F. Minga), Łodzi (pl. Wolności), Toruniu (pl. Rapackiego), a także w Katowicach podczas Off Festivalu 3-5 sieprnia i w CSW Kronika w Bytomiu.

Raporty z konsultacji w Łodzi i Gdańsku

Od jesieni 2011 do wiosny 2012 Kluby KP prowadziły konsultacje społeczne w Łodzi i Gdańsku. W Łodzi zaprosiliśmy mieszkańców do rozmowy i warsztatów na temat nowego kształtu ul. Tuwima/Struga, w Gdańsku na temat Placu Waryńskiego. Zapraszamy do lektury Raportów z przebiegu obu konsultacji.

Łódź, 18 lipca: Ewa Partum w Łodzi

Klub Krytyki Politycznej w Łodzi wraz z Muzeum Sztuki zapraszają 18 lipca, w środę, na dwa wydarzenia wokół wizyty Ewy Partum w Łodzi. Pierwszym jest otwarta akcja Legalizujemy przestrzeń! na placu Wolności o g. 17.30, drugim – dyskusja w ms2, ul. Ogrodowa 19 o g. 19.00 z udziałem Ewy Partum, Angeliki Fojtuch, Aleksandry Kubiak (Grupa Sędzia Główny) oraz Anki Leśniak. Prowadzenie: Ewa Tatar i Joanna Sokołowska.

Nauczyciele zarabiają sto tysięcy miesięcznie!

„Tyle zarabia rekordzista naszego zestawienia: szkoła publiczna, gimnazjum, Ostrołęka, 27 godzin (2500 zł), w maju wygrał na loterii“. Absurdalne? Nie tak bardzo

Ulica przestrzenią teatru i rewolucji

Co charakteryzuje polski teatr uliczny? Goście: Lech Raczak, Romuald Wicza-Pokojski, Elwira Twardowska, Igor Stokfiszewski, Mirosław Baran.