Kraj

strajk-nauczycieli-1

To my dbamy o uczniów i uczennice

Jarosław Kaczyński ma gdzieś dobro dzieci, Anna Zalewska ma gdzieś dobro polskich uczniów i uczennic!

Dziemianowicz-Bąk: Solidarność wymaga zaufania

Najlepszym, co w dniu decyzji o dalszych losach strajku każdy z nas, niezależnie od politycznych sympatii, interesów i sentymentów i marzeń, może zrobić dla nauczycieli, jest po prostu: zaufać strajkującym.Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Byt kształtuje nieświadomość. Skąd tylu kuców w IT?

Duże pieniądze, które przytrafiają się w branży technologicznej, stanowią kordon sanitarny trzymający ludzi z dala od zaraz polskiego rynku pracy.Kamil Fejfer

Narada Obywatelska o Edukacji – demokratyczna odpowiedź na kryzys szkoły

Postulaty płacowe to nie są jedyne oczekiwania środowiska, chodzi o coś bardzo ważnego, o systemowe podejście do filozofii edukacji w Polsce. Zdzisław Hofman

WOS, WOS, WOS na ulicach

Czy strajk nauczycieli nie jest świetną okazją, żeby zacząć rozmawiać o naszych – młodzieży – prawach, o potrzebie zaangażowania albo konsekwencjach uległości?Krzysztof Katkowski

Szklane drzwi

Do kogo mam się zgłosić ze swoimi wątpliwościami, gdy wpływowy wykładowca proponuje mi dyskusję nad publikacją na prywatnej kolacji?

Gdańszczanie oburzeni decyzją władz

Mieszkasz w dużym mieszkaniu, zapłacisz za wywóz śmieci więcej. Tak zdecydowali radni Gdańska. Mieszkańcy zaprotestowali.

Grzela: Kalisz bez Żydów

Ktoś zobaczył napis: „Kalisz bez Żydów” na cmentarzu żydowskim w Kaliszu. Kogoś ten napis oburzył, kogoś dotknął.

Bezpłatne porady prawne w Świetlicy

Potrzebujesz wsparcia prawnego, a nie stać cię na skorzystanie z pomocy kancelarii? Zapraszamy do Świetlicy KP w Trójmieście.

Czekając na moment zmiany

Udała się Tokarczuk rzecz niebywała – o “Momencie niedźwiedzia” na łamach Kuźni Literackiej pisze Kamila Kasprzak z Klubu KP w Gnieźnie.

Jak kultura masowa pozbyła się kobiety?

Wykład z najnowszej historii kultury masowej, z której znika dorosła i dojrzała kobieta, a jej miejsce zajmują nastolatka i matrona.

Rodzice, wyjdźcie z szafy!

1 marca 2013 rusza ogólnopolska akcja społeczna Kampanii Przeciw Homofobii „Rodzice, odważcie się mówić”.

Jak prywatyzowano szkołę w Krakowie

Czy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 zostanie przejęty przez prywatną Szkołę Wyższą im. Bogdana Jańskiego? Jego los jest wciąż niepewny.