Kraj

strajk-nauczycieli-1

To my dbamy o uczniów i uczennice

Jarosław Kaczyński ma gdzieś dobro dzieci, Anna Zalewska ma gdzieś dobro polskich uczniów i uczennic!

Dziemianowicz-Bąk: Solidarność wymaga zaufania

Najlepszym, co w dniu decyzji o dalszych losach strajku każdy z nas, niezależnie od politycznych sympatii, interesów, sentymentów i marzeń, może zrobić dla nauczycieli, jest po prostu: zaufać strajkującym.Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Byt kształtuje nieświadomość. Skąd tylu kuców w IT?

Duże pieniądze, które przytrafiają się w branży technologicznej, stanowią kordon sanitarny trzymający ludzi z dala od zaraz polskiego rynku pracy.Kamil Fejfer

Narada Obywatelska o Edukacji – demokratyczna odpowiedź na kryzys szkoły

Postulaty płacowe to nie są jedyne oczekiwania środowiska, chodzi o coś bardzo ważnego, o systemowe podejście do filozofii edukacji w Polsce. Zdzisław Hofman

WOS, WOS, WOS na ulicach

Czy strajk nauczycieli nie jest świetną okazją, żeby zacząć rozmawiać o naszych – młodzieży – prawach, o potrzebie zaangażowania albo konsekwencjach uległości?Krzysztof Katkowski

Za kryzys płacą kobiety

Wszyscy odczuwamy jego skutki, ale kobiety boleśniej – mówią organizatorki tegorocznej wrocławskiej manify z Inicjatywy 8 Marca.

Jak przeciwdziałać wykluczeniu?

Debata o zatrudnieniu socjalnym, odpracowywaniu długu mieszkaniowego i innych częstochowskich modelach walki z wykluczeniem.

Chutnik: Dzień kobiet

W Dniu Kobiet z pewną egzaltacją i dumą myślę, że nadal potrafię wypatrzeć w różnych działaniach siostrzeństwo i nie wstydzić się wzruszenia.

Jedna diagnoza, wiele recept

W Gnieźnie dyskutowano o tym, co zrobić, by miasto przestało być “obwarzankiem” z dziurą zamiast tętniącego życiem centrum.

I o co tyle krzyku?

Przygotowana przez prezydenta ustawa o samorządach to żadna rewolucja. To samorządowcy wciąż nie mogą zrozumieć, że mieszkańcy mają prawo głosu.

Warsztaty śpiewu intuicyjnego

Zajęcia poprowadzi AlinK.Sarit (Alina Konwińska), artystka zajmująca się od lat pieśnią intuicyjną opartą na spontaniczności, emocjach i wyobraźni.

Dziesiąta łódzka Manifa

Kolejny raz przejdziemy ulicami miasta, głosząc równościowe hasła!

Walczymy o równą płacę, równe szanse, przeciwko dyskryminacji. Walczymy o prawa kobiet!