Kraj

WOS, WOS, WOS na ulicach

Czy strajk nauczycieli nie jest świetną okazją, żeby zacząć rozmawiać o naszych – młodzieży – prawach, o potrzebie zaangażowania albo konsekwencjach uległości?Krzysztof Katkowski
koalicja-europejska-strajk-nauczycieli

Apele o zakończenie strajku są na rękę rządowi

Nie trzeba strajkować, wystarczy wybrać odpowiednią władzę – mówi nam Koalicja Europejska.
Piotr Szumlewicz

Strajki muszą być uciążliwe, inaczej nie będą skuteczne [rozmowa]

Nauczyciele mają prawo i powinni mówić wprost: rząd nas upokarza, płaci nam grosze, niszczy programy nauczania i przeprowadził fatalną reformę.

Zza pancernej szyby nie słychać wołania o pomoc

Pięcioletni Mikołaj nie mówi, słabo rozumie mowę. Ale kiedy terapeutka chwyta go za rękę, staje się cud: Mikołaj pisze na komputerze! I już nikt nie słyszy, że woła o pomoc.Joanna Ławicka
jon-snow

Status strajku: bitwa o Winterfell

Wielka wojna o kształt polskiej edukacji dopiero się zaczyna.

Zmyślone życie Siergieja Nabokowa

Leszek Engelking i Marta Konarzewska o zbeletryzowanej przez Paula Russella biografii homoseksualnego brata Vladimira Nabokova.

Kino Zaangażowane w wyjście z szafy

O „wychodzeniu z szafy” w Polsce. Pokaz filmu „Coming out po polsku” i dyskusja na temat coming outu rodziców osób LGB.

Manify 2013

Jak co roku w okolicach 8 marca w całej Polsce odbędą się Manify, czyli uliczne demonstracje dotyczące praw kobiet. Przybywajcie!

Za kryzys płacą kobiety

Wszyscy odczuwamy jego skutki, ale kobiety boleśniej – mówią organizatorki tegorocznej wrocławskiej manify z Inicjatywy 8 Marca.

Jak przeciwdziałać wykluczeniu?

Debata o zatrudnieniu socjalnym, odpracowywaniu długu mieszkaniowego i innych częstochowskich modelach walki z wykluczeniem.

Chutnik: Dzień kobiet

W Dniu Kobiet z pewną egzaltacją i dumą myślę, że nadal potrafię wypatrzeć w różnych działaniach siostrzeństwo i nie wstydzić się wzruszenia.