Kraj

WOS, WOS, WOS na ulicach

Czy strajk nauczycieli nie jest świetną okazją, żeby zacząć rozmawiać o naszych – młodzieży – prawach, o potrzebie zaangażowania albo konsekwencjach uległości?Krzysztof Katkowski
koalicja-europejska-strajk-nauczycieli

Apele o zakończenie strajku są na rękę rządowi

Nie trzeba strajkować, wystarczy wybrać odpowiednią władzę – mówi nam Koalicja Europejska.
Piotr Szumlewicz

Strajki muszą być uciążliwe, inaczej nie będą skuteczne [rozmowa]

Nauczyciele mają prawo i powinni mówić wprost: rząd nas upokarza, płaci nam grosze, niszczy programy nauczania i przeprowadził fatalną reformę.

Zza pancernej szyby nie słychać wołania o pomoc

Pięcioletni Mikołaj nie mówi, słabo rozumie mowę. Ale kiedy terapeutka chwyta go za rękę, staje się cud: Mikołaj pisze na komputerze! I już nikt nie słyszy, że woła o pomoc.Joanna Ławicka
jon-snow

Status strajku: bitwa o Winterfell

Wielka wojna o kształt polskiej edukacji dopiero się zaczyna.

“Początek” – wernisaż

W bunkrze przy Centrum Biznesu odbędzie się obrona dyplomowa i wernisaż prac Patryka Wierzchosia. Organizatorem wydarzenia jest Klub KP w Zielonej Górze.

Ukrainian News – wernisaż

Wystawa współczesnej sztuki ukraińskiej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W wystawie uczestniczą członkowie Klubu KP z Kijowa.

Nasze związki, nasza sprawa!

Ulicami Trójmiasta przeszła Manifa. Skandowano: „Lechu, przeskocz swój mentalny mur”, czy „Wałęso! Zgorszyłeś moje dzieci i wnuki”.

Relacja z Manify

„Za kryzys płacą kobiety!” – pod tym hasłem 10 marca o godzinie 14.00 we Wrocławiu ruszyła tegoroczna Manifa.

“Nil. Słuchowisko” – próba otwarta

Jak konsekwentnie stapiano pojęcia etniczności, narodu i państwa. Innowacyjny projekt teatralny w wykonaniu Pauliny Owczarek i Krzysztofa Trzewiczka.