Kraj

Wpłać na Krytykę #pozdrowGlinskiego

Gliński zadecydował. Zero dotacji na Krytykę Polityczną

Nie poddajemy się, chcemy dalej wydawać pismo.Julian Kutyła

Gwałt jako wypadek przy pracy

Od lat słyszymy, że mamy być przygotowane na gwałt jak na możliwość wypadku.

Nie możemy wszyscy być programistami [list nauczyciela]

Na pierwszej lekcji reagujesz szybko, celnie, dobrym komentarzem. Dzieciaki czują, że stoi przed nimi gość, który jest pełen energii i czasem odpuszczają. Ale na piątej lekcji już cię nie ma. Jesteś wrakiem. Leszek Legut

Rodzice LGBT do Kaczyńskiego: To nie nasze dzieci są zagrożeniem, tylko narracja, której pan również ulega

Nie godzimy się na traktowanie naszych dzieci, jak społecznych wrogów. red.

Biskupi dalej chronią księży pedofilów

Gdyby się okazało, że np. większość sprawców wykorzystuje religię w szkołach do polowania na ofiary – to byłaby to wiedza niewygodna dla Kościoła, walczącego o poszerzenie wpływów w publicznych szkołach.

Manify 2013

Jak co roku w okolicach 8 marca w całej Polsce odbędą się Manify, czyli uliczne demonstracje dotyczące praw kobiet. Przybywajcie!

Za kryzys płacą kobiety

Wszyscy odczuwamy jego skutki, ale kobiety boleśniej – mówią organizatorki tegorocznej wrocławskiej manify z Inicjatywy 8 Marca.

Jak przeciwdziałać wykluczeniu?

Debata o zatrudnieniu socjalnym, odpracowywaniu długu mieszkaniowego i innych częstochowskich modelach walki z wykluczeniem.

Chutnik: Dzień kobiet

W Dniu Kobiet z pewną egzaltacją i dumą myślę, że nadal potrafię wypatrzeć w różnych działaniach siostrzeństwo i nie wstydzić się wzruszenia.

Jedna diagnoza, wiele recept

W Gnieźnie dyskutowano o tym, co zrobić, by miasto przestało być “obwarzankiem” z dziurą zamiast tętniącego życiem centrum.

I o co tyle krzyku?

Przygotowana przez prezydenta ustawa o samorządach to żadna rewolucja. To samorządowcy wciąż nie mogą zrozumieć, że mieszkańcy mają prawo głosu.

Warsztaty śpiewu intuicyjnego

Zajęcia poprowadzi AlinK.Sarit (Alina Konwińska), artystka zajmująca się od lat pieśnią intuicyjną opartą na spontaniczności, emocjach i wyobraźni.