Kraj

Czarzasty-Kosiniak-Schetyna-Nowacka-Biedron-Tracz

Wielka koalicja albo śmierć

Agata Czarnacka: Już w poprzedniej kadencji mój głos na lewicę został przeliczony na mandat dla polityka PiS-u. Nie jestem pewna, czy wytrzymam nerwowo kolejne cztery lata takiej sytuacji.
we-me-wild

Ekoseksualność, sekskamerki i aktywizm

Wilga została uwięziona i wsadzona do czterech kanałów, takich wielkich rur. Dlatego że powstaje trasa łagiewnicka.

Sześciopak Schetyny za Bóg zapłać

A zatem szach mat, lewaki? Czy wyborca socjalny ma już do wyboru nie jedną, konserwatywno-zamordystyczną opcję, ale i drugą, radośnie postępową?

Rydzyk i PiS pojedzą sobie z dzióbków na Jasnej Górze

Ponad sto tysięcy sympatyków Rydzyka, politycy PiS i biskupi spotkają się 14 lipca na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze.Daniel Wulkan

Obóz dla Klimatu: Jest nas garstka przeciw ogromnej machinie

Nie będziemy siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż świat się zawali.

Tutaj Tuwim – opis projektu

Nie wiemy, czy Julian Tuwim przyjąłby zaproszenie do Świetlicy Krytyki Politycznej, ale gdyby żył, na pewno bardzo byśmy chcieli go tutaj zaprosić.

Obywatelki – Polityczna Akademia Kobiet

Wszystkich, którzy chcą wiedzieć, zrozumieć, podyskutować zapraszamy na spotkania w Politycznej Akademii Kobiet Fundacji im. Izabeli Jarugi – Nowackiej.

Jak i dlaczego zazieleniać Trójmiasto?

Ile drzew potrzeba w mieście, aby jego użytkownicy byli zdrowi? Ile zieleni może zmniejszyć wydatki na służbę zdrowia? Zieleń miejska będzie tematem czwartkowego spotkania z Łukaszem Pancewiczem.

Dizajnerzy MAłego LAboratorium FORmy

Sztuka Stosowana Społecznie, ekologiczna, funkcjonalna i koncepcyjnie przemyślana – jak jeszcze można określić prace MALAFORa?

Dzień kobiet – pokaz filmu i debata

Klub KP w Berlinie zaprasza na Polnischer Frühling / Polska Wiosna. Spotkanie “Dzień Kobiet dawniej i dziś”: Kwiatkowska, Sadowska, Kurkiewicz.

Specjalne strefy – normalny wyzysk

Niedawno Ministerstwo Gospodarki stwierdziło, że SSE są „jedynym liczącym się instrumentem wsparcia nowych inwestycji”. Fakty wskazują jednak coś innego.