Kraj

Afera Banasia to koniec rządów „bez żadnego trybu”

Jakub Majmurek: W sprawie Banasia trzeba żądać wyjaśnienia roli służb i nieustannie pytać, co wiedzieli Kamiński, Szydło, Morawiecki i Kaczyński.

NSA orzekł: w Polsce dziecko nie może mieć dwóch matek

2 grudnia 2019 roku Naczelny Sąd Administracyjny ogłosił, że transkrypcja zagranicznego aktu urodzenia nie jest konieczna, aby dziecko mogło otrzymać polskie obywatelstwo i numer PESEL.red.

Roman Polański jest wybitnym reżyserem. Roman Polański zgwałcił dziecko

Holland, Domańska, Korwin Piotrowska, Saramonowicz, Łukaszewicz o sprawie Polańskiego.

Marek Dunin-Wąsowicz zeznawał w procesie byłego SS-mana, strażnika w Stutthofie

30 października Marek Dunin-Wąsowicz spotkał na sali rozpraw w Hamburgu Bruno Deya − byłego SS-mana oskarżonego o udział w morderstwie 5230 osób.

Dosyć słów, teraz czyny! 29 listopada w polskich miastach Strajk Klimatyczny

W piątek, 29 listopada, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje demonstracje w trzydziestu miastach w całej Polsce.red.

Poszukujemy koordynatorki_a biura KP w Warszawie

Rozwijamy działalność naszego lokalu na Jasnej 10 i potrzebujemy urodzonej administratorki_a, ogarniętej_ego i lubiącej_ego pracę w zespole.

morawiecki expose komentarz

Pozorna normalność Morawieckiego

Słuchając exposé szefa rządu, można było odnieść wrażenie, że Polska jest dla premiera chatą z kraja, której to, co dzieje się w świecie, zupełnie nie dotyczy. Komentarz Jakuba Majmurka.

Zrost Kościoła i państwa szkodzi im obu

Chociaż w Polsce autonomia religii i polityki jest wpisana do konstytucji, można mieć czasem wrażenie, że to Jarosław Kaczyński jest realną głową Kościoła katolickiego.