Miasto

Zwierzę nie jest rzeczą

Konferencja promująca edukacyjne postawy wobec zwierząt odbędzie się w piątek, 28 listopada w Sopocie.

W piątek, 28 listopada, o godzinie 10:00 w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie przy ul. Polnej 16 odbędzie się konferencja „Zwierzę nie jest rzeczą. Edukacja promująca pozytywne postawy wobec zwierząt”.

 


Konferencja jest zwieńczeniem projektu o tej samej nazwie, realizowanego przez wolontariuszy i wolontariuszki Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w terminie 01.11.2014–31.12.2014 roku na terenie województwa pomorskiego.

 

 


Celem projektu jest zwiększenie wrażliwości społecznej poprzez zwrócenie uwagi na podmiotowość zwierząt jako istot żywych, wykazanie, że stosunek ludzi do zwierząt przekłada się na relacje międzyludzkie, budowanie potencjału społecznego poprzez promowanie pozytywnych postaw wobec zwierząt oraz budowanie pokojowego społeczeństwa opartego na współczuciu i szacunku do innych. W ramach projektu w wybranych szkołach na terenie województwa pomorskiego przeprowadzane są zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży promujące pozytywne postawy wobec zwierząt.

 

 

 

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie http://www.swps.pl/sopot oraz poniżej:

 

 
 

 

Przedsięwzięcie objęte jest honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego i honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

 

 

 

Partnerem jest również Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.


 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij