Miasto

Zaczytajmy się! – czytanie z prof. Ewą Graczyk

Spotkanie z lekturą czytaną i omawianą z prof. Ewą Graczyk zainauguruje cykl grup czytelniczych w ramach projektu „Zaczytani na żywo” w poniedziałek 13 kwietnia, o godz. 16.00.

Zaczytajmy się, czyli grupowe czytanie fragmentów tekstów literackich na głos oraz wspólne omawianie ich z zaproszonym gościem. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas lekturach oraz tematach. Do grupy należeć będzie wybór czytanych fragmentów książek.

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Zaczytajmy się. Pierwsze, które odbędzie się w 13 kwietnia i poświęcone zostanie fragmentowi przygotowanemu przez prof. Ewę Graczyk.

Spotkanie z lekturą czytaną na głos w grupie i prowadzone przez prof. Ewę Graczyk odbędzie się w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 16.00, w Bibliotece Sopockiej Filia nr 5, Ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. Wstęp wolny.

Ewa Graczykdoktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filologii Polskiej UG. Feministyczna literaturoznawczyni, pomorska działaczka społeczna. Autorka książek: Ćma. O Stanisławie Przybyszewskiej (1994); O Gombrowiczu, Kunderze, Grassie i innych ważnych sprawach. Eseje (1994) oraz Przed wybuchem wstrząsnąć. O twórczości Witolda Gombrowicza w okresie międzywojennym (2004). Współorganizatorka wraz z M. Pomirską konferencji o Kopciuszku na Uniwersytecie Gdańskim (2000) oraz współredaktorka wraz z dr Graban-Pomirską tomu pokonferencyjnego zatytułowanego Siostry i ich kopciuszek. We wrześniu 2013 roku ukazała jej nowa książka zatytułowana Od Żmichowskiej do Masłowskiej. O pisarstwie w nadwiślańskim kraju.

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Zaczytajmy się! odbędą się 11 maja, 8 czerwca, 12 października, 9 listopada, 7 grudnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px