Miasto

Zaczytajmy się! – czytanie z prof. Ewą Graczyk

Spotkanie z lekturą czytaną i omawianą z prof. Ewą Graczyk zainauguruje cykl grup czytelniczych w ramach projektu „Zaczytani na żywo” w poniedziałek 13 kwietnia, o godz. 16.00.

Zaczytajmy się, czyli grupowe czytanie fragmentów tekstów literackich na głos oraz wspólne omawianie ich z zaproszonym gościem. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas lekturach oraz tematach. Do grupy należeć będzie wybór czytanych fragmentów książek.

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Zaczytajmy się. Pierwsze, które odbędzie się w 13 kwietnia i poświęcone zostanie fragmentowi przygotowanemu przez prof. Ewę Graczyk.

Spotkanie z lekturą czytaną na głos w grupie i prowadzone przez prof. Ewę Graczyk odbędzie się w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 16.00, w Bibliotece Sopockiej Filia nr 5, Ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. Wstęp wolny.

Ewa Graczykdoktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filologii Polskiej UG. Feministyczna literaturoznawczyni, pomorska działaczka społeczna. Autorka książek: Ćma. O Stanisławie Przybyszewskiej (1994); O Gombrowiczu, Kunderze, Grassie i innych ważnych sprawach. Eseje (1994) oraz Przed wybuchem wstrząsnąć. O twórczości Witolda Gombrowicza w okresie międzywojennym (2004). Współorganizatorka wraz z M. Pomirską konferencji o Kopciuszku na Uniwersytecie Gdańskim (2000) oraz współredaktorka wraz z dr Graban-Pomirską tomu pokonferencyjnego zatytułowanego Siostry i ich kopciuszek. We wrześniu 2013 roku ukazała jej nowa książka zatytułowana Od Żmichowskiej do Masłowskiej. O pisarstwie w nadwiślańskim kraju.

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Zaczytajmy się! odbędą się 11 maja, 8 czerwca, 12 października, 9 listopada, 7 grudnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij