Już 16 maja 2014 r. odbędzie się druga odsłona muzycznego projektu „GRA/GRA/nica”. Tym razem dla mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna zagra WE WILL FAIL (Aleksandra Grünholz).
Już 16 maja 2014 r. odbędzie się druga odsłona muzycznego projektu „GRA/GRA/nica”. Tym razem dla mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna zagra WE WILL FAIL (Aleksandra Grünholz).
Piątek, 16 maja, godz. 21.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie (ul. Zamkowa 1)
We will fail to projekt skupiający się na przyjemności błądzenia. Nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość. Za projekt odpowiada Aleksandra Grünholz. Współpracuje z wieloma artystami i muzykami, współtworzy grupę artystyczną OKO, a z Piotrem Tkaczem działa w duecie Tirips.
„Zależało mi na stworzeniu czegoś, co nie pozostawia słuchacza obojętnym, oddziałuje na niego” – tak debiutanckim albumie swojego autorskiego projektu We Will Fail mówi Aleksandra Grünholz.
Płyta Verstörung jest przede wszystkim efektem jej kolekcjonerskiej pasji, artystka bowiem od lat budowała bogatą bibliotekę najróżniejszych odgłosów- od tych generowanych przez sprzęt muzyczny, przez zgrywki z taśm po field recording.
„Od jakiegoś czasu klarowała mi się wizja, jak te zbiory wykorzystać i połączyć w spójną i słuchalną całość, dopiero jednak w ubiegłym roku miałam odpowiednią ilość czasu i zaczęłam pracować nad albumem” – mówi sama twórczyni.
Cały materiał to wielowarstwowa wyklejanka dźwiękowa dla której spoiwem staje się hipnotyzujący rytm. Sam tytuł albumu Verstörung miał być tropem odsyłającym dalej: „W tym wypadku to tytuł książki Thomasa Bernharda traktującej między innymi o niemożliwości komunikacji”. Z czego najbardziej zadowolona jest zaś sama autorka? „Z tego, że nie nudzi mnie ten materiał mimo ogromnej ilości czasu, jaki z nim spędziłam”.
Aleksandra Grünholz – z wykształcenia projektantka graficzna, z pasji muzyk, twórczyni działająca na polu audioperformansu.
WSTĘP WOLNY!
Cykl koncertów odbywa się dzięki współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „GRA/GRA/nica”.