Bezpłatne szkolenie "Trening samodzielnego radzenia sobie w procesie dochodzenia praw pracowniczych" skierowane do osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy w piątek i sobotę, 10 – 11 czerwca do Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku) na bezpłatne warsztaty „Trening samodzielnego radzenia sobie w procesie dochodzenia praw pracowniczych”.
W kwietniu, maju, sierpniu oraz wrześniu każdorazowo zostanie przeszkolonych 15 osób w każdym z trzech miast: Krakowie, Gdańsku oraz Poznaniu. Łącznie w każdym mieście przeszkolonych zostanie 60 osób. Dodatkowo powstanie internetowy portal praw pracowniczych, na którym porad prawnych udzielać będą specjaliści.
Program:
Piątek, 10 sierpnia, godz. 17.00 – 20.00
1. Prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy.
2. Prawdy i mity o rynku pracy osób niepełnosprawnych.
3. Praca w warunkach chronionych czy na rynku otwartym.
Sobota, 11 sierpnia, godz. 9.00 – 16.00
1. Sytuacje sporne z pracodawcą i niekonfrontacyjne sposoby radzenia sobie z nimi: asertywność, negocjacje, mediacje.
2. Warsztaty z formułowania korespondencji formalnej.
3. Sytuacje sporne z pracodawcą i konfrontacyjne sposoby radzenia sobie z nimi: PIP, Inspekcja BHP, Sąd Pracy, Związki Zawodowe, Rzecznik Praw Obywatelskich, ZUS.
4. Metody aktywności społecznej.
5. Warsztaty z formułowania skarg i pozwów do Sądów Pracy.
6. Indywidualne konsultacje i pytania.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma materiały dydaktyczne, w tym pendrive oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Przewidziano rownież catering – całodzienny serwis kawowy oraz lunch.
Karta zgłoszeniowa i formularz uczestnictwa dostępne tutaj .
Zgłoszenia prosimy dostarczyć:
– faxem: 58/690-78-18,
– pocztą e-mail na adres: [email protected],
– pocztą tradycyjną na adres Fundacji,
– bezpośrednio do biura Fundacji.
Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie specjalista ds. szkoleń Karolina Szröder, tel. 58/ 690-70-88, e-mail: [email protected].
Warsztat jest realizowany przez Fundację Aktywności Zawodowej w ramach projektu ,,Pracodawco, znam swoje prawa – rozwój świadomości obywatelskiej wśród osób niepełnosprawnych” i jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.