Miasto

Uzajo – warsztaty sitodruku

Bezpłatne warsztaty sitodruku, których punktem wyjścia jest słowo. Prowadzenie: Agata Borowa i Artur Turowski

Są słowa trudne do wymówienia, tzw. językołamacze. Są takie, które oznaczają coś ważnego, coś, czym chcemy się podzielić. Słowa wieloznaczne, zabawne, nieużywane, nadużywane, absurdalne, przydatne lub niepotrzebne. Słowa polskie, czeskie, słowackie i te „po naszymu”. Wybrali je uczestnicy warsztatów Uzajo, które miały miejsce na cieszyńskim Święcie Herbaty. Punktem wyjścia spotkania było pytanie: „Jakiego słowa nauczyłabyś / nauczyłbyś osobę, która nie zna Twojego języka?”

sobota, 8 sierpnia, godz. 10.00, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie

Na kolejnych zajęciach z cyklu Uzajo zebrane słowa zostaną zapisane, wydrukowane
i wypuszczone w świat w postaci książek – wielojęzycznych słowników. Warsztaty będą okazją do poznania sposobów produkcji książek: sitodruku i introligatorstwa. Spotkanie poprowadzą Agata Borowa, autorka projektu Uzajo oraz Artur Turowski z Fundacji Vlepvnet.

Wstęp wolny, zajęcia dla wszystkich powyżej 10 lat.

Agata Borowa
absolwentka warszawskiej ASP, zajmuje się malarstwem, video oraz książką artystyczną. Połowa grupy artystycznej Siostry Borowe, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, brała udział w wielu wystawach i rezydencjach. Pochodzi z Białegostoku, obecnie mieszka w Warszawie.

Artur Turowski 
warszawski artysta wizualny od lat związany z polską sceną sztuki ulicznej, jeden z założycieli grupy Vlepvnet. Fotografik, malarz, twórca vlepek, autor miejskich interwencji, a od kilku lat prowadzi śmiałe eksperymenty polegające na łączeniu fotografii z sitodrukiem. Mieszka w Warszawie.
zrazik.bzzz.net

Działanie współfinansowane w ramach realizacji projektu „Brumba – jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich.”

Projekt finansowany ze środków funduszy norweskich i EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij