Miasto

TAK, odważę się! – spotkanie z Barbarą Nowacką

Spotkanie z Barbarą Nowacką będzie okazją do szerszej dyskusji o odwadze kobiet w angażowanie się w działania na rzecz długotrwałej zmiany społecznej oraz politycznej. Zapraszamy w środę, 18 lutego o godz. 18.00.

Podczas rozmowy z Barbarą Nowacką chcemy opowiedzieć o odwadze kobiet w angażowanie się w różne inicjatywy mogące wpłynąć w pozytywny sposób na zmianę otoczenia. Chcemy mówić o „codziennej odwadze”, ale też o impulsach, które nakazują nam zakładać stowarzyszenia, próbować swoich sił w samorządzie czy polityce. Nie zabraknie również rozważań o tym, co powstrzymuje kobiety przed włączeniem się w działania, które tak naprawdę kształtują ich rzeczywistość. Porozmawiamy o hamulcach blokujących nas przed angażowaniem się w szeroko rozumianą zmianę otaczającego nas świata. Gościni spotkania, Barbara Nowacka potrafi krytycznym okiem spojrzeć na codzienność, dostrzegając opieszałość koniecznych w życiu społecznym zmian.

Szkoda, że uchwalenie konwencji musimy traktować w kategorii święta. Przyjęcie dokumentu sprawiającego, że walka z przemocą domową jest sprawniejsza powinno być normalną czynnością, która nie powinna wzbudzać takich emocji, jakich jesteśmy obecnie świadkami. 

Teraz czas na podpis prezydenta Komorowskiego, który już wspomina o zastrzeżeniach prof. Zolla wobec konwencji. Szkoda, że pan profesor nie potrafi oddzielić prywatnych poglądów i ideologii od argumentacji prawnej.

 (fragment wypowiedzi Barbary Nowackiej)

 Spotkanie z Barbarą Nowacką prowadzone przez Annę Strzałkowską w środę 18 lutego o godz. 18.00, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. Gdańsk. Wstęp wolny.

Spotkanie będzie zapowiedzią warsztatów TAK, odważę się! zaplanowanego na sobotę, 21 lutego w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym. Warsztaty stanowią część Kongresu Kobiet Pomorza i przygotowywane są przez nieformalną inicjatywę Trójmiejska Akcja Kobieca.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście oraz Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado w ramach działań Trójmiejskiej Akcji Kobiecej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij