Miasto

Rozegraj Gdańsk – warsztaty

Młodzież gimnazjalna dowie się, czym są partycypacja obywatelska i konsultacje społeczne - rozpoczynamy realizację projektu „Rozegraj Gdańsk”.

 

 

Program zajęć pozalekcyjnych Rozegraj Gdańsk jest odpowiedzią na nowe zjawiska demokratyzacji procesów decyzyjnych.  Formy demokracji bezpośredniej wciąż są możliwościami nie dość znanymi, obecnie kształtującymi się w różnych częściach kraju. Angażowanie młodzieży w mechanizmy partycypacji jest kolejnym krokiem w poszerzaniu grona osób zainteresowanych życiem publicznym miasta, rozpoznawaniem problemów najbliższego otoczenia i poszukiwanie na nie rozwiązań.

 

 


Młodzież gimnazjalna już wkrótce osiągnie wiek 16 lat, w którym będzie mogła swobodnie prezentować swoje stanowisko wobec konkretnych decyzji zapadających w ich otoczeniu. Poprzez warsztaty Rozegraj Gdańsk uczniowie dowiedzą się, jak prowadzić dialog z władzami miasta jak i z innymi mieszkańcami, a przede wszystkim zostaną zachęceni do współdziałania w sprawach publicznych.

 

 


Podczas warsztatów „Rozegraj Gdańska” młodzież będzie się uczyć poprzez zabawę przy wykorzystaniu gry planszowej, a także poprzez uczestnictwo w dyskusji grupowej. Centralnym punktem każdego warsztatu jest rozgrywka gry edukacyjnej, wydanej przez Miasto Stołeczne Warszawa pt. “Rozegraj miasto”. 

 

 

Młodzi Gracze stworzą zespoły, które wcielą się w poszczególne grupy mieszkańców: lokalne władze; reprezentantów biznesu; ekologów; a także obywateli, którym najbliższe są interesy rodzin.  Celem każdego zespołu jest stworzenie miasta jak najbardziej zbliżonego do własnej wizji. Nie da się tego osiągnąć bez zaangażowania wszystkich w żywą dyskusję, której owocem ma być najbardziej satysfakcjonujące wszystkie strony rozwiązanie.

 

 


Warsztaty poprowadzą Adam Konopka i Dominik Krzymiński, animatorów społecznych. Szkoła oraz każda osoba biorąca udział w zajęciach otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

 

 


Więcej informacji można uzyskać pod adresem: [email protected] lub numerem telefonu: (58) 304 75 22 oraz 508 118 459.

 

 

Projekt „Rozegraj Gdańsk” realizowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście odbywa się przy dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska.

 


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij