Miasto

Rozegraj Gdańsk – warsztaty

Młodzież gimnazjalna dowie się, czym są partycypacja obywatelska i konsultacje społeczne - rozpoczynamy realizację projektu „Rozegraj Gdańsk”.

 

 

Program zajęć pozalekcyjnych Rozegraj Gdańsk jest odpowiedzią na nowe zjawiska demokratyzacji procesów decyzyjnych.  Formy demokracji bezpośredniej wciąż są możliwościami nie dość znanymi, obecnie kształtującymi się w różnych częściach kraju. Angażowanie młodzieży w mechanizmy partycypacji jest kolejnym krokiem w poszerzaniu grona osób zainteresowanych życiem publicznym miasta, rozpoznawaniem problemów najbliższego otoczenia i poszukiwanie na nie rozwiązań.

 

 


Młodzież gimnazjalna już wkrótce osiągnie wiek 16 lat, w którym będzie mogła swobodnie prezentować swoje stanowisko wobec konkretnych decyzji zapadających w ich otoczeniu. Poprzez warsztaty Rozegraj Gdańsk uczniowie dowiedzą się, jak prowadzić dialog z władzami miasta jak i z innymi mieszkańcami, a przede wszystkim zostaną zachęceni do współdziałania w sprawach publicznych.

 

 


Podczas warsztatów „Rozegraj Gdańska” młodzież będzie się uczyć poprzez zabawę przy wykorzystaniu gry planszowej, a także poprzez uczestnictwo w dyskusji grupowej. Centralnym punktem każdego warsztatu jest rozgrywka gry edukacyjnej, wydanej przez Miasto Stołeczne Warszawa pt. “Rozegraj miasto”. 

 

 

Młodzi Gracze stworzą zespoły, które wcielą się w poszczególne grupy mieszkańców: lokalne władze; reprezentantów biznesu; ekologów; a także obywateli, którym najbliższe są interesy rodzin.  Celem każdego zespołu jest stworzenie miasta jak najbardziej zbliżonego do własnej wizji. Nie da się tego osiągnąć bez zaangażowania wszystkich w żywą dyskusję, której owocem ma być najbardziej satysfakcjonujące wszystkie strony rozwiązanie.

 

 


Warsztaty poprowadzą Adam Konopka i Dominik Krzymiński, animatorów społecznych. Szkoła oraz każda osoba biorąca udział w zajęciach otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

 

 


Więcej informacji można uzyskać pod adresem: [email protected] lub numerem telefonu: (58) 304 75 22 oraz 508 118 459.

 

 

Projekt „Rozegraj Gdańsk” realizowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście odbywa się przy dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska.

 


__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij