Miasto

Przemysław Witkowski i Kopyt/Kowalski na Pretekstach

Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na wydarzenia w ramach Festiwalu Literackiego Preteksty.

22 listopada, sobota

godz.12.30, Teatr im. Aleksandra Fredry, ul. Mickiewicza 9, Gniezno

Bezpłatne warsztaty literackie z Przemysławem Witkowskim – poetą, felietonistą i absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, a także autorem publikacji m.in. w „Odrze”, „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” czy „Tygodniku Powszechnym”. Do udziału zaproszona jest szczególnie młodzież, ale też wszyscy zainteresowani poezją i bardziej konkretnym doskonaleniem umiejętności dziennikarskich.

godz. 20.00, Klub Muzyczny Młyn, ul. Roosevelta, Gniezno

Tego samego dnia wieczorem słowo pisane połączy się z muzyką. Przybierając refleksyjną melodię bluesa i zaangażowane teksty – wybrzmi w całej okazałości dzięki poecie Szczepanowi Kopytowi i muzykowi Piotrowi Kowalskiemu.

O zespole:

KOPYT / KOWALSKI to duet elektroakustyczny, który tworzą Szczepan Kopyt – poeta i gitarzysta oraz Piotr Kowalski – perkusista i producent muzyczny. Debiutancki „buch” z 2011 r. przyniósł duetowi kilkanaście koncertów w Polsce (m.in. na OFF Festiwalu) i na Słowacji, a poecie i gitarzyście Szczepanowi Kopytowi nominację do Paszportu Polityki (wydawnictwo składa się z tomiku wierszy i płyty). W tym roku światło dzienne ujrzał nowy płytomik „kir”. Przynosi on zupełnie inne, surowe, bluesowo-psychodeliczne kompozycje. Radykalnej redukcji poddali muzycy ilość obsługiwanych instrumentów – z całego arsenału pierwszej płyty i setu koncertowego zostały gitara i perkusja, a środek ciężkości został przeniesiony na dobrze rozegrany aranż. Oczywiście cała ta muzyka kręci się wokół kolejnej porcji poezji. Skład: Szczepan Kopyt (wokal, gitara, harmonijka) i Piotr Kowalski (perkusja, instrumenty perkusyjne).

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij