Miasto

O!Świetlica jedzie na wakacje!

Dzięki wsparciu 177 osób dzieci z Cieszyna w sierpniu wyjadą na kolonie!

W ramach akcji Wyślij O!Świetlicę na wakacje! poprosiliśmy o wsparcie, które umożliwiłoby dzieciom i młodzieży z Cieszyna wyjazd na kolonie. Do tej pory ta sama grupa brała już pięciokrotnie udział w miesięcznych warsztatach wakacyjnych organizowanych na miejscu oraz aktywnie uczestniczyła w spotkaniach artystyczno-edukacyjnych i korepetycjach prowadzonych przez Zespół Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie w ciągu roku szkolnego.

Zależało nam na tym aby uzbierać minimum 20 000 PLN, co pokryłoby 10-dniowy wyjazd do Kazimierza Dolnego dla grupy dwudziestu dzieci.

Dzięki darczyńcom udało się zebrać w sumie 26 387,38 PLN. To ponad 6 tys. zł więcej!

Wsparło nas aż 177 osób z różnych miejsc w Polsce od Gdańska, przez Międzyświeć, Kartuzy, Łódź, Piechowice, Warszawę i wiele innych mniejszych lub większych miejscowości. Otrzymywaliśmy także darowizny z zagranicy. Dziękujemy nie tylko wszystkim wpłacającym, ale też osobom, które włączyły się w kampanię informacyjną, pisały do nas prywatne wiadomości oraz trzymały za nas kciuki.

Wpłacona przez darczyńców kwota przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego też zdecydowaliśmy się na prawdziwy wyjazd marzeń. Od 16 sierpnia będziemy z grupą 21 dzieci nad Morzem Bałtyckim!

Mamy w planach wiele ciekawych aktywności, m.in. wycieczkę na Hel. O tym co będziemy robić podczas naszego pobytu będziemy na bieżąco informować na naszym fanpage na Facebooku oraz na stronie internetowej Świetlicy “Na Granicy” w Cieszynie.

Na wszystkich wspierających czekają prezenty, które prześlemy pocztą.

Dzięki Wam nasze marzenie się spełniło! Dziękujemy!

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Anna Cieplak
Anna Cieplak
Animatorka kultury, pisarka
Animatorka kultury, aktywistka miejska, autorka książek "Zaufanie" (2015), "Ma być czysto" (2016). Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą (od 2009 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie), nagrodzona za działalność w zakresie kultury przez MKiDN (2014), stypendystka programu "Aktywność obywatelska" (2015).
Zamknij