Miasto

O co chodzi pielęgniarkom?

Pokaz filmu "Białe miasteczko" oraz dyskusja. Czy nowe pomysły ministerstwa mają wspomóc publiczną służbę zdrowia, czy raczej stanowią zapowiedź jej końca?

O co chodzi pielęgniarkom? Czy eWUŚ sprawił, że służba zdrowia jest przyjaźniejsza dla pacjenta? Czy pomysły ministerstwa mają wspomóc publiczną służbę zdrowia, czy raczej stanowią zapowiedź jej końca?

27 maja, poniedziałek, g. 18.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna

Goście: Zdzisław Bujas (wiceprzewodniczący OZZPiP), Małgorzata Hirzewska (działaczka OZZPiP, zwolniona ze szpitala im. Barlickiego za udział w strajku, przywrócona do pracy przez sąd), Adam Ostolski (współprzewodniczący Zielonych)
Prowadzenie: Ewa Kamińska (KP Łódź)

Ostatnie miesiące przyniosły nowe wydarzenia związane z ochroną zdrowia. Od stycznia wprowadzono eWUŚ – system, który miał usprawnić dostęp pacjentów do ochrony zdrowia. Na początku maja pielęgniarki w wielu miejscach w całej Polsce weszły w spory zbiorowe, domagając się ustalenia minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i podkreślając ścisły związek między warunkami pracy a bezpieczeństwem pacjenta. Z kolei Ministerstwo Zdrowia zapowiada decentralizację NFZ oraz wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń medycznych.

Zapraszają: Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, Zieloni i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij