Miasto

Memy i Graffy. Dżender, kasa i seks – spotkanie z Agnieszką Graff i Martą Frej

Spotkanie z autorkami książki.

4 czerwca, sobota, godz. 18.00, Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu zaprasza na spotkanie wokół książki „Memy i Graffy. Dżender, kasa i seks”.

MEMY I GRAFFY to wybuchowe połączenie błyskotliwych felietonów Agnieszki Graff, kultowych memów Marty Frej i rozmów między autorkami.

Celnie, ale i z poczuciem humoru, autorki dotykają spraw zasadniczych dla kobiet, jak i dla całego społeczeństwa: wojna z gender, ekspansja kościoła katolickiego w przestrzeni publicznej i politycznej, bierność w rzeczywistości i agresja w sieci, przemoc ekonomiczna, niepłacenie alimentów i problemy mężczyzn wynikające z tradycyjnej w Polsce pochwały maczyzmu.

Książkę dopełniają zapisy rozmów Graff i Frej – o życiu, twórczości, feminizmie, macierzyństwie, popkulturze, kluczowych lekturach i filmach.

Dla licznych wielbicielek i wielbicieli obydwu autorek – pozycja obowiązkowa. Dla pozostałych – wspaniała okazja do nawiązania znajomości.

O autorkach:

Agnieszka Graffpisarka, publicystka, feministka, amerykanistka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich i Gender Studies UW, współtwórczyni Kongresu Kobiet, autorka m.in. książek Świat bez kobiet (2001), Rykoszetem (2008), Magma (2010), Matka feministka (2014). Bohaterka wywiadu rzeki Graff. Jestem stąd (2014). Mama Stasia.

Marta Frejmalarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka. Ukończyła ASP w Łodzi (dyplom 2004), asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005–2009). Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie. Autorka festiwalu ART.eria, członkini duetu artystycznego FriKO.

O prowadzącej:

dr Magdalena Kamińskaadiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z netnografii, historii filmu, analizy i recenzowania dzieła filmowego. Głównym przedmiotem jej badawczych zainteresowań jest cyberkultura, a także archeologia i genologia mediów audiowizualnych.Autorka i współautorka ponad 40 artykułów naukowych oraz 4 monografii, m.in „Rzeczywistość wirtualna jako „ponowne zaczarowanie świata” oraz „Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu”

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij