Miasto

Luty zaczyna się śpiewająco

Kolejna próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 1 lutego o godz. 18.00.

Energia Chóru TAK mieści się między kabaretem a niekonwencjonalnym aktywizmem. W repertuarze przewijają się takie tematy, jak wartość praw pracowniczych czy potrzeba równości i różnorodności.

Chór TAK, złożony głównie z amatorek i amatorów, bawi się muzyką. Inspirację dla wykonań chóru stanowią popularne niegdyś piosenki (jak np. Felicita) i widowiskowe musicale (Skrzypek na dachu). Sięgamy do korzeni kultury wokalnej, przypominając prawdziwą wartość portugalskiego fado (Jeszcze się tam żagiel bieli) czy melorecytacji na modłę piosenki poetyckiej (Pamiętajcie o ogrodach).

Podstawową wiedzę muzyczną przemyca podczas prób dyrygentka Chóru TAK, Anna Ekielska-Skóra. Słuch muzyczny nie przeszkadza z pewnością w wykonaniach, ale do zespołu mogą dołączyć także osoby, które lubią śpiewać, chociaż niekoniecznie potrafią. W planach są wykonania w przestrzeni publicznej podczas ważnych wystąpień czy demonstracji. Najbliższy odbędzie się prawdopodobnie na początku marca. Póki co trwają prace nad repertuarem.

Próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 1 lutego o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. w Gdańsku. Udział w próbach jest bezpłatny, ale bardzo prosimy o zapisy.

Organizatorem prób Chóru TAK jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Próby odbywają się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym European Cultural Foundation.

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij