Miasto

Krytyczny Przegląd Prasy

Omawianie doniesień medialnych w ramach projektu „Zaczytani na żywo” w poniedziałek 18 maja, o godz. 18.00 z udziałem dr hab. Jacka Piskozuba. Na Krytyczny Przegląd Prasy zapraszamy do Biblioteki Sopockiej, Filia nr 6.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi.

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Krytycznego Przeglądu Prasy. Do moderowania najbliższego spotkania zaprosiliśmy dr hab. Jacka Piskozuba, z Polskiej Akademii Nauk. Tematem rozmowy będą zmiany klimatyczne w kontekście informacji medialnych.

Ocieplenie nawet o 1 stopień ma znaczenie, bo przekłada się na wzrost poziomu morza o metr lub dwa w dłuższym okresie czasu. Będzie to miało wpływ na wszystkie miasta położone nad morzem. Z kolei 1 stopień wzrostu temperatury w naszych szerokościach to 7 procent więcej pary wodnej w atmosferze, co oznacza więcej opadów. A z przyczyn, których jeszcze do końca nie rozumiemy, opady ekstremalne mogą się zwiększać nawet o 10 procent, co oznacza większe prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej powodzi stulecia.

Fragment rozmowy z Jackiem Piskozubem, Dziennik Opinii, 28.11.2014

Krytyczny Przegląd Prasy z udziałem prof. Jacka Piskozuba odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 18.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

dr hab. Jacek Piskozub kierownik Zakładu Dynamiki Morza w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie.

Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Krytycznego Przeglądu Prasy odbędą się 15 czerwca, 19 października, 16 listopada, 14 grudnia. Cykl rozpoczął się 20 kwietnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px