Miasto

Krytyczny Przegląd Prasy

Omawianie doniesień medialnych w ramach projektu „Zaczytani na żywo” w poniedziałek 18 maja, o godz. 18.00 z udziałem dr hab. Jacka Piskozuba. Na Krytyczny Przegląd Prasy zapraszamy do Biblioteki Sopockiej, Filia nr 6.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi.

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Krytycznego Przeglądu Prasy. Do moderowania najbliższego spotkania zaprosiliśmy dr hab. Jacka Piskozuba, z Polskiej Akademii Nauk. Tematem rozmowy będą zmiany klimatyczne w kontekście informacji medialnych.

Ocieplenie nawet o 1 stopień ma znaczenie, bo przekłada się na wzrost poziomu morza o metr lub dwa w dłuższym okresie czasu. Będzie to miało wpływ na wszystkie miasta położone nad morzem. Z kolei 1 stopień wzrostu temperatury w naszych szerokościach to 7 procent więcej pary wodnej w atmosferze, co oznacza więcej opadów. A z przyczyn, których jeszcze do końca nie rozumiemy, opady ekstremalne mogą się zwiększać nawet o 10 procent, co oznacza większe prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej powodzi stulecia.

Fragment rozmowy z Jackiem Piskozubem, Dziennik Opinii, 28.11.2014

Krytyczny Przegląd Prasy z udziałem prof. Jacka Piskozuba odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 18.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

dr hab. Jacek Piskozub kierownik Zakładu Dynamiki Morza w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie.

Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Krytycznego Przeglądu Prasy odbędą się 15 czerwca, 19 października, 16 listopada, 14 grudnia. Cykl rozpoczął się 20 kwietnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij