Miasto

Konferencja prasowa przed rozprawą Romów rumuńskich

Druga rozprawa w procesie dotyczącym eksmisji Romów odbędzie się 10 stycznia.

W piątek, 10 stycznia, odbędzie się druga rozprawa w procesie dotyczącym eksmisji, który Gmina Wrocław wytoczyła społeczności Romów rumuńskich zamieszkujących koczowisko przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu. Rozprawa będzie miała miejsce w Sądzie Okręgowym przy ulicy Sądowej 1 we Wrocławiu od godziny 9.00.

Bezpośrednio przed rozprawą zapraszamy na konferencję prasową organizowaną przez Stowarzyszenie Amnesty International i Stowarzyszenie Nomada.

10 stycznia, piątek, godz. 8.00, kawiarnia w Cafe Cocofli przy ulicy Włodkowica 9, Wrocław

W trakcie konferencji AI przekaże społeczności Romów Rumuńskich ponad 2000 listów ze wsparciem, napisanych przez ludzi z całego świata w ramach akcji “Maraton Pisania Listów”.

Czytaj: stanowisko AI w sprawie Romów Rumuńskich z Wrocławia

Na konferencji Stowarzyszenie Nomada przedstawi także kwestię wniosku złożonego do sądu o powołanie w sprawie tłumacza z języka romani, który jest pierwszym językiem romskiej społeczości.

Będziecie mieli Państwo również okazję spotkać się z przedstawicielami społeczości Romów rumuńskich.

Więcej informacji na temat sytuacji społeczości Romów rumuńskich we Wrocławiu można przeczytać w raporcie Społeczność Romów rumuńskich we Wrocławiu przygotowanym przez Stowarzyszenie Nomada i Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu.

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij