Miasto

Jak zmienia się Sopot?

O Sopocie – planach i pomysłach na zmianę kurortu porozmawiamy we wtorek, 21 czerwca, o godz. 17.00 podczas Krytycznego Przeglądu Prasy w Bibliotece Sopockiej.

Ostatnie doniesienia medialne informują, że Sopot będzie najdroższym polskim kurortem w nadchodzącym sezonie. Prasa apeluje, aby nie „zdzierać” z turystów. Czy Sopot faktycznie żyje jedynie turystami? Jak dynamicznie rozwija się miasto i jaki kierunek zmian dominuje na co dzień? Czy jest miastem dla mieszkańców, czy bardziej dla turystów?

Rozmowę o doniesieniach medialnych dotyczących Sopotu prowadzić będzie Krzysztof Iwanow.

Krzysztof Iwanon – Działacz równościowy, feminista, aktywista miejski. Członek Zarządu Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW Polska i Pomorskiego Forum na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności, wiceprezes Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu.

Krytyczny Przegląd Prasy poświęcony dynamicznie zmieniającemu się Sopotowi odbędzie się we wtorek 21 czerwca, o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi. Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij