Miasto

Hańba! – koncert

Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zaprasza na koncert zespołu Hańba!, który rozpocznie obchody jej 5-tych urodzin!

4 listopada, wtorek, godzina 20.00/ Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie, ul. Zamkowa 1


Hańba! to czterech muzyków, których zainteresowania sięgają do takich gatunków jak: folk, punk, metal, indie-rock. Serwują słuchaczom „podróż wehikułem czasu do międzywojennej Polski”. Za pomocą instrumentów kapeli podwórkowej (tuba, grzebień, akordeon, banjo i in.) tworzą muzykę inspirowaną polskim folkiem i muzyką współczesną.


Muzyka Hańby! niesie za sobą duży ładunek niezgody na otaczającą rzeczywistość. Artyści w swoich kompozycjach manifestują sprzeciw wobec gwałceniu demokracji . Piszą o sobie następująco: „nasza muzyka jest naszym buntem, dźwięk – naszą bronią”.

Hańba! wydała dotychczas trzy płyty krótkogrające: Figa z makiem, Guma i Gówno i Prosto w serce. Wszystkie dostępne są do odsłuchania i ściągnięcia na stronie internetowej zespołu, który publikuje utwory na wolnych licencjach.
Hańba! zdobyła Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena za odważną ideę artystyczną i ekspresję! 

Skład zespołu:
Andrzej Zamenhoff – banjo, śpiew
Wiesław Król – akordeon
Ignacy Woland – tuba, śpiew
Adam Sobolewski – bęben, śpiew

OFICJALNE STRONY ZESPOŁU:

Facebook www.facebook.com/Hanba1926
Karoryfer Lecolds www.karoryfer.com/hanba
Lastfm www.lastfm.pl/music/Hańba

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie organizowane jest w ramach 5-tych urodzin Świetlicy KP „Na Granicy” w Cieszynie.  
Koncert finansowany jest ze środków European Cultural Fundation.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij