Miasto

Gramy w Kolonii Artystów

Finał projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” w Kolonii Artystów, gdzie zagramy w planszówkę w piątek, 6 listopada.

„Rozegraj miasto” to emocjonująca gra planszowa, która jednocześnie zwiększa kompetencje obywatelskie uczestników rozgrywki. Ostatnia odsłona odbędzie się w położonej we Wrzeszczu Górnym Kolonii Artystów. Wrzeszczanie będą mieli szansę spotkać się z radnymi i wspólnie porozmawiać o najważniejszych sprawach dzielnicy, wcielając się w role mieszkańców probiznesowych, proekologicznych, prorodzinnych i przedstawicieli władz. Czy w okolicy jest dostateczna ilość stojaków rowerowych? Czy potrzebujemy we Wrzeszczu więcej parkingów czy sklepów? A może warto postawić na różnorodne centra kultury i oddolne inicjatywy? Gdzie sięgają kompetencje radnych dzielnicy, a gdzie radnych miejskich.

Przebieg gry moderują animatorzy i doktoranci UG, Adam Konopka i Dominik Krzymiński, którzy przybliżą najważniejsze pojęcia i metody budowania dialogu między radnymi miasta a mieszkańcami. Na podstawie swoich doświadczeń współpracy z mieszkańcami wiedzą praktyczną podzieli się z uczestnikami także Lidia Makowska, radna dzielnicy. Finał projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w Kolonii Artystów, a co za tym idzie będzie miał wymiar szczególny. Rozgrywkę poprzedzi kolejny wernisaż w ramach projektu „Wieszajmy artystów jednego dnia”.

 

Projekt „Wieszajmy artystów każdego dnia!” powstał z trzech powodów. Przede wszystkim z miłości do sztuki. Po drugie z obserwacji pewnego zjawiska. Coraz częściej chodzimy na wernisaże, jednak bardzo rzadko odwiedzamy ekspozycje już w trakcie trwania wystaw. Jest to związane z brakiem czasu oraz poczuciem „zaliczenia” wystawy. Z drugiej strony mało jest ekspozycji na które chcemy wrócić po raz drugi. Co gorsze jeśli przegapimy wernisaż, to często przegapiamy też finisaż, a nawet całe wydarzenie. Powód trzeci to Nowa Kolonia Artystów – nowa przestrzeń dedykowana sztuce, muzyce, artystom i spotkaniom. I właśnie o takie codzienne, naturalne spotkania ze sztuką nam chodzi.

materiały prasowe Nowej Kolonii Artystów

 Rozgrywka planszowa „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w piątek, 6 listopada o godz. 18.00 w Kolonii Artystów przy ul. Grunwaldzkiej 51, Gdańsk Wrzeszcz. Rozgrywkę poprzedzi kolejny wernisaż w ramach projektu „Wieszajmy artystów każdego dnia”. Wstęp wolny.

 Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz Kolonią Artystów. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij