Miasto

Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow. Spotkanie autorskie z Markiem Beylinem.

Spotkanie autorskie z Markiem Beylinem, poświęcone jego ostatniej książce >Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow. Prowadzenie: Joanna Wowrzeczka

Księgarnia „Na Granicy”, Instytut Sztuki UŚ oraz Wydawnictwo KARAKTER wraz z Muzem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na spotkanie autorskie z Markiem Beylinem, poświęcone jego ostatniej książce Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow (Wydawnictwo KARAKTER wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) Prowadzenie: Joanna Wowrzeczka

Spotkanie odbędzie się 20 października (wtorek) o godz. 14.00 w sali 104 Instytutu Sztuki (ul.Bielska 66, Cieszyn)

O książce: „Pierwsza biograficzna opowieść o Alinie Szapocznikow, jednej z najwybitniejszych artystek XX wieku. (…) książka o życiu i sztuce pełnych erotyzmu, a także o rolach, w jakie wpisuje się kobiety-artystki i o tym, jak wielka sztuka i wyjątkowa osobowość się w nich nie mieszczą i jak je demaskują.”
źródło

Marek Beylin (ur. 1957), z wykształcenia historyk sztuki, jest publicystą i komentatorem „Gazety Wyborczej”. Pisze o polityce, problemach społecznych, demokracji i kulturze.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij