Miasto

Dwie perspektywy. Spojrzenie z zewnątrz i od wewnątrz na przemiany społeczne w Polsce po 1945.

18 maja, poniedziałek, godz. 18.00. Andrzej Leder i Audrey Kichelewski.

18 maja, poniedziałek, godz. 18.00, Krytyka Polityczna, Foksal 16/2p.

PAN, Europejski Instytut Emmanuela Lévinasa oraz Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie

Dwie perspektywy. Spojrzenie z zewnątrz i od wewnątrz na przemiany społeczne w Polsce po 1945.

W dyskusji udział wezmą prof. Andrzej Leder, autor książki „Prześniona rewolucja”, która ukazała się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej w 2013 r. oraz dr Audrey Kichelewski.

Andrzej Leder, filozof kultury. Studiował medycynę i filozofię. Kieruje Zespołem Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Autor książek.: „Przemiana mitów, czyli życie w epoce schyłku. Zbiór esejów” (1997); „Nieświadomość jako pustka” (2001); „Nauka Freuda w epoce Sein und Zeit” (2007).

Audrey Kichelewski, historyczka, adiunkt na Uniwersytecie w Strasburgu. Główny obszar jej zainteresowań badawczych to historia Żydów w Polsce. Badaczka współpracująca z IRICE i z Centrum Badań nad Zagładą Żydów w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN (IFiS-PAN). Swoją rozprawę doktorską poświęciła miejscu Żydów w społeczeństwie polskim 1944 -1949. Tłumaczenie symultaniczne polsko-francuskie. Wstęp wolny.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij