Miasto

Dwie perspektywy. Spojrzenie z zewnątrz i od wewnątrz na przemiany społeczne w Polsce po 1945.

18 maja, poniedziałek, godz. 18.00. Andrzej Leder i Audrey Kichelewski.

18 maja, poniedziałek, godz. 18.00, Krytyka Polityczna, Foksal 16/2p.

PAN, Europejski Instytut Emmanuela Lévinasa oraz Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie

Dwie perspektywy. Spojrzenie z zewnątrz i od wewnątrz na przemiany społeczne w Polsce po 1945.

W dyskusji udział wezmą prof. Andrzej Leder, autor książki „Prześniona rewolucja”, która ukazała się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej w 2013 r. oraz dr Audrey Kichelewski.

Andrzej Leder, filozof kultury. Studiował medycynę i filozofię. Kieruje Zespołem Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Autor książek.: „Przemiana mitów, czyli życie w epoce schyłku. Zbiór esejów” (1997); „Nieświadomość jako pustka” (2001); „Nauka Freuda w epoce Sein und Zeit” (2007).

Audrey Kichelewski, historyczka, adiunkt na Uniwersytecie w Strasburgu. Główny obszar jej zainteresowań badawczych to historia Żydów w Polsce. Badaczka współpracująca z IRICE i z Centrum Badań nad Zagładą Żydów w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN (IFiS-PAN). Swoją rozprawę doktorską poświęciła miejscu Żydów w społeczeństwie polskim 1944 -1949. Tłumaczenie symultaniczne polsko-francuskie. Wstęp wolny.

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px