Miasto

Dokąd zmierza lewica? – debata

Brak lewicy w Parlamencie nie zwalnia z działania. Jakie tematy będą ważne dla lewicy i których trzeba najbardziej bronić w debacie publicznej zapytamy m.in. Kazimierę Szczukę.

Progu wyborczego 25 października nie przekroczyła ani Zjednoczona Lewica ani Partia Razem. W Sejmie i Senacie nie ma przedstawicielek i przedstawicieli lewicy. Oba komitety wyborcze zebrały jednak pokaźne głosy osób mających lewicowe poglądy, które liczą, że tematy dla nich ważne nie zostaną zakwestionowane podczas debat publicznych w najbliższych latach. Czy lewica jest w stanie nadal stać na straży równości, różnorodności, tolerancji oraz braku dyskryminacji na wielu polach?

 

Do rozmowy o kierunku, w jakim będzie zmierzać lewica, zaproszeni zostali przedstawiciele i przedstawicieli lewicowych partii  – Kazimiera Szczuka ze Zjednoczonej Lewicy oraz Bartosz Nowaczyk z Partii Razem. W rozmowie weźmie udział również Marta Siciarek, współzałożycielka Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, gdyż temat uchodźców wydaje się być jednym z najbardziej zagrożonych w Parlamencie.

Moderacji spotkanie podęli się Przemysław Minta ze Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado oraz Elżbieta Rutkowska ze Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

Debata „Dokąd zmierza lewica?” z udziałem m.in. Kazimiery Szczuki, odbędzie się we wtorek, 17 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście we współpracy ze Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado oraz Trójmiejską Akcją Kobiecą.  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij