Kinga Dunin

dziewczyna-felieton

Świnka w Bullerbyn

Przyznaję, chętnie zakazałabym tworzenia szkół niepublicznych, ale też jestem realistką, a poza tym dostrzegam w niektórych z nich pewne zalety.
Fot. Krystian Maj / KPRM

Androcen

Kapitalizm, kapitalizm, kapitalizm – a gdzie w tym wszystkim patriarchat? Może więc lepszą nazwą niż antropocen jest androcen.
Snyder-Kinga-Dunin

Gdzie dwóch się bije…

A może SLD dołączy wreszcie do Platformy i zrobi miejsce dla lewicy?
wiedzmin

60 mln. To was nie rusza?

Dyskusje wokół „Sapkowski case” dotyczą wszystkiego, tylko nie samej zasady – godzimy się na ogromne różnice dochodów, pod warunkiem, że ktoś udowodni, że mu się należy. A może się nie należy?
Kinga Dunin

Szczerek jest Cartmanem

No tak, lewica jest naiwna i oderwana od rzeczywistości. A może to jednak Szczerek jest oderwany od polskiej rzeczywistości?

Gorsza od Hitlera

Na podstawie twardej wiedzy medyczno-biologicznej ideologia gender to kawiarniane rojenia, coś jak „naukowy komunizm” (protoplasta „naukowego gender”).

Pan Bóg syty i sperma cała

Medialny przekaz płynący z naszej, powiedzmy, strony o Lemańskim to opowieść o dobrym księdzu i złym Kościele instytucjonalnym.

Królestwo Boże na ziemi

Wina Tuska! Nie, Kaczyńskiego Lecha, który chciał się przypodobać Angeli Merkel. Ale on nie żyje i nieładnie mu wypominać. To jednak Tuska.

Pochwała prostoty

Jak mówi wujek Mietek, grzebią się w tym sejmie i grzebią i nic z tego grzebienia nie wychodzi.

Panie Bosaku, przypominam o sobie

Kiedyś Krzysztof Bosak, wówczas poseł, a słowo posła chyba coś znaczy, publicznie obiecał, że zapłaci za moją eutanazję w Szwajcarii.

Tenis w porcie

Jestem człowiekiem jak wielu innych i kiedy widzę jakąś skandaliczną informację o celebrycie czy polityku na czołówce „GW” – klikam. …

Brunatny ogon kręci psem

Krótka migawka, którą oglądam gdzieś w sieci – relacja z debaty o związkach partnerskich na Uniwersytecie Gdańskim. Pod ścianą horda …

Niemiec polskie dzieci męczy?

A Jarosław Gowin znowu o in vitro, tym razem z informacją, która powinna nami wstrząsnąć: polskie zarodki sprzedawane są do …