O ustaleniach Szczytu Klimatycznego w Paryżu porozmawiamy podczas Krytycznego Przeglądu Prasy, w poniedziałek 14 grudnia w Sopocie.
Szczyt klimatyczny w Paryżu (COP 21) i jego ustalenia są szeroko omawiane w mediach. Największe Państwa świata zobowiązują się do redukcji emisji CO2, zmiany polityki energetycznej czy bardziej świadomych działań mających zahamować wzrost temperatury globu. Jak ustalenia te przełożą się na nasze codzienne życie? Co warto, abyśmy zmienili w swoich przyzwyczajeniach, aby nie dokładać zbyt dużej cegiełki do rosnącej temperatury? I co najważniejsze, czemu przedstawiciele państw uczestniczących w szczycie pominęli wpływ przemysłowej hodowli zwierząt na emisję CO2?
Rozmowę o doniesieniach medialnych związanych z COP moderować będzie dr Krzysztof Mularczyk, dyrektor CIWF Polska.
Organizacja Compassion in World Farming (CIWF) została założona przez Petera Robertsa w Anglii w 1967 r. Był to czas rozwoju intensywnego chowu zwierząt, ale osobom takim jak Peter i jego żona Anna trudno było zaakceptować stosowane w tym systemie metody. Niestety, żadna z działających wówczas organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt nie chciała podjąć tematu chowu przemysłowego. Nie pozostało więc nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. To był początek Compassion in World Farming. Na początku wszystko skupiało się w małym biurze urządzonym w domu Robertsów; obecnie oddziały i przedstawicielstwa CIWF znajdują się w kilku krajach. W roku 2013 w Warszawie otwarte zostało polskie biuro. Dyrektorem warszawskiego biura jest dr Krzysztof Mularczyk.
Krytyczny Przegląd Prasy prowadzony przez Krzysztofem Mularczykiem odbędzie się w poniedziałek 14 grudnia, o godz. 18.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.
Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi. Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie. Dotychczas odbyło się 6 spotkań w ramach Krytycznego Przeglądu Prasy.
Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.