http://krytykapolityczna.pl/file/2016/12/przemyslaw-czaplinski-background.jpg

Zapisy na semestr letni w Instytucie Studiów Zaawansowanych

Program semestru letniego 2016/2017 został ogłoszony!  Zapisy trwają od 12 stycznia do 7 lutego 2017.

W semestrze letnim otwieramy zapisy na seminaria: prof. Przemysława Czaplińskiego, Sławomira Sierakowskiego, Zygmunta Borawskiego, Łukasza Stępnika, Mileny Trzcińskiej, dr Aleksandry Przegalińskiej, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, Katarzyny Murawskiej, Zofii Włodarczyk i dra Mikołaja Lewickiego.

Szczegóły zapisów i pełny program.

Zapisy odbywają się online poprzez naszą stronę (po wejściu w opis wybranego seminarium), wszystkie zajęcia Instytutu prowadzone są w Warszawie, w siedzibie Instytutu przy ul. Foksal 16.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres: instytut@krytykapolityczna.pl lub pod numerem telefonu 022 505 66 90.

Zapraszamy!

Mamy mapę, nie mamy narracji [rozmowa z Przemysławem Czaplińskim]

Instytut Studiów Zaawansowanych został powołany przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego do prowadzenia badań naukowych i dydaktyki w obszarze najbardziej fundamentalnych problemów współczesnej kultury. Główną motywacją twórców Instytutu jest chęć stworzenia przyjaznego otoczenia dla poszukiwania odpowiedzi na współczesny kryzys demokracji liberalnej, wynikający z kryzysu więzi społecznej i wyobraźni społecznej. Zdając sobie sprawę, że żadna refleksja nie zastąpi działania i bezpośredniego zaangażowania na rzecz społeczeństwa, rozumiemy również konieczność istnienia przestrzeni dla refleksji wolnej od bezpośrednich zobowiązań czy praktycznego wymiaru.

Instytut Studiów Zaawansowanych nie jest politycznych think-tankiem. Ma nawiązywać do wieloletniej tradycji podobnych placówek badawczych (Institute for Advanced Study) – niepowiązanych z żadnymi organizacjami partyjnymi; korzystających ze wsparcia finansowego wyłącznie pod warunkiem zachowania autonomii w zakresie kierunków badań; nastawionych na długofalowe cele poznawcze przekraczające granice ustalonych dyscyplin; wchodzących we współpracę z innymi placówkami naukowymi oraz organizacjami na zasadach partnerskich.

 

Fot. Dominik Żyłowski, Wydawnictwo Literackie

Data

06 LUT 2017
ul. Foksal 16

Miejsce

ul. Foksal 16
Warszawa

Opis

Redakcja Krytyki Politycznej w warszawie to miejsce dyskusji, seminariów i konferencji naukowych, premier książkowych. Działa tu Instytut Studiów Zaawansowanych i księgarnia Wydawnictwa Krytyki Politycznej.