Oliwskie Święto Książki z Wydawnictwem Krytyki Politycznej

 

W sobotę, 22 kwietnia odbędzie się Oliwskie Święto Książki, gdzie będzie można dostać w promocyjnych cenach publikacje Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Znajdziecie nasze stoisko obok Parku na ul. Opata Jacka Rybińskiego. Poniżej pełny program wydarzenia.

 

SOBOTA, 22 KWIETNIA 2017
Opata J. Rybińskiego/Park Oliwski/Paszcza Lwa

Czytasz książki? To impreza dla Ciebie!
Nie czytasz? Przyjdź, nie trać okazji na wspanialsze, bogatsze życie!

12.00-18.00
Kiermasz Wydawnictw Tutejszych (ul. Opata J. Rybińskiego)
Ponad dwadzieścia oficyn wydawniczych z Trójmiasta i regionu zaprezentuje swą ofertę w namiotach ustawionych wzdłuż głównej ulicy Oliwy. Będą nowości, archiwalia, a także okazja do zdobycia autografów od autorów!

Wolna wymiana książek (ul. Opata J. Rybińskiego)
Przynieś książkę, wymień książkę, zabierz książkę. Zrób porządek w domowej biblioteczce, by stworzyć miejsce dla nowych książek!
W myśl idei bookcrossingu zapewnijmy przeczytanym, niepotrzebnym, nieciekawym (tylko dla nas!) książkom drugie, trzecie, czwarte życie….. Niech cieszą innych!
Książki będzie można wymieniać w dwóch miejscach: przed głównym wejściem do Parku Oliwskiego oraz przy ul. Opata J. Rybińskiego 23.

Katalońskie Walentynki (ul. Opata J. Rybińskiego)
W Hiszpanii Międzynarodowy Dzień Książki obchodzi się szczególnie uroczyście.
Stoiska z książkami przeplatają się z punktami sprzedaży czerwonych róż. Panowie obdarowują panie kwiatami, a w zamian otrzymują od swoich ukochanych książki.

Literatura na drzewie (ul. Opata J. Rybińskiego i Park Oliwski)
Spacerujesz główną ulicą Oliwy i… czytasz książkę?
Wystarczy, że podniesiesz głowę, a zobaczysz fragmenty książek dostępnych nieopodal na kiermaszu. Będą zawieszone na linkach pomiędzy lipami. Nie przegap! Poszukaj książki tylko dla siebie!
Współpraca: wydawnictwa

13.00-14.30 (Park Oliwski)
Akcja literacka BEZ CENZURY
Treść dowolna, forma nienarzucona, objętość według uznania – jednym słowem, bez cenzury. Tak właśnie będą pisać poeci i prozaicy, którzy zjadą do Oliwy z całego regionu. Klęcząc, leżąc i kucając uwiecznią swoją twórczość na długiej wstędze papieru rozciągniętej na alejce w Parku Oliwskim.

13.00-14.00
Magiczne maski dobrego humoru – warsztaty dla dzieci (namiot, ul. Opata J. Rybińskiego 23)
Warsztaty czytelnicze dla dzieci. Współpraca: Wydawnictwo ADAMADA
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od północy z 31 marca/ 1 kwietnia na stronie www.oas.edu.pl

14.30-15.30
Tajemnica diamentów – warsztaty dla dzieci (namiot, ul. Opata J. Rybińskiego 23)
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – bezpłatne warsztaty czytelnicze dla dzieci w wieku 6-10 lat. Uczestnicy zapoznają się z fragmentami książki „Tajemnica diamentów” autorstwa znakomitego pisarza Martina Widmarka, a następnie rozwiążą kryminalną zagadkę.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od Obowiązują zapisy od północy z 31 marca/ 1 kwietnia na stronie www.oas.edu.pl
Współpraca: Wydawnictwo Zakamarki

15.00-18.30 (Paszcza Lwa, ul. Kwietna 39)
2. Błyskawiczny Konkurs Prozatorski A4 – finał
Wystarczy przyjść i odczytać publicznie krótki tekst własnego autorstwa – fragment opowiadania, wpis z bloga, status z FB. Nie ma ograniczeń.
Publiczność posłucha i pokibicuje, a jurorzy: Daniel Odija, Wojciech Boros i Andrzej Fac oceną na żywo konkursowe utwory. Zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i publikacja tekstu.

 

Data

22 KWI 2017

Czas

11:00 - 18:00

Miejsce

przy Parku Oliwskim, ul. Opata Jacka Rybińskiego
Gdańsk, Park Oliwski

Opis