Czy neoautorytaryzm dosięga Cieszyn? Debata z udziałem dr hab. Macieja Gduli

Czy neoautorytaryzm dosięga Cieszyn? – debata z udziałem dr hab. Macieja Gduli

Prowadzenie dr hab. Joanna Wowrzeczka

16 marca (piątek) / godz. 18:00 / Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” (ul. Przykopa 20)

 

Drugie z cyklu CIESZYN/WYBORY/2018* spotkanie pt. „Czy neoautorytaryzm dosięga Cieszyn?” z udziałem dr hab. Macieja Gduli, autora niedawno wydanej książki „Nowy Autorytaryzm” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej) będzie skoncentrowane na roli strachu w polityce, efekcie ignorowania tych, którzy wypadli za burtę podczas transformacji systemowej, budowaniu sojuszu między klasami społecznymi, mobilizowaniu wyborców.

 

*Celem zaplanowanych spotkań pt. CIESZYN / WYBORY / 2018 jest zrozumienie na czym polegać będą najbliższe wybory, czym będą się różnić od poprzednich, dlaczego nasze głosy są ważne, co kandydaci na burmistrzów, starostów i radnych rozumieją jako zarządzanie miastem w perspektywie wieloletniej i wielopłaszczyznowej, jak rozumieją partycypację i miejsce mieszkańców i mieszkanek w procesie rządzenia gminą.

 

***

dr hab. Maciej Gdula – socjolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta Krytyki Politycznej, autor m.in. szeroko dyskutowanego raportu „Dobra zmiana w Miastku. Neoautorytaryzm w polskiej polityce z perspektywy małego miasta”, w którym analizuje m. in. sukces wyborczy partii Prawo i Sprawiedliwość.

 

dr hab. Joanna Wowrzeczka – socjolożka, artystka, wykładowczyni Uniwersytetu Śląskiego, koordynatorka Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie.

 

Tagi:

Data

16 MAR 2018

Czas

18:00

Miejsce

Na granicy
Cieszyn

Opis

W starym młynie przy al. Jana Łyska 3 powstała nowa Świetlica Krytyki Politycznej.