15lecie-event-www

15 lat Krytyki Politycznej | Znudzeni, zmęczeni, wściekli

Zespół Krytyki Politycznej zaprasza do wspólnego świętowania 15 urodzin swojej działalności.

Wznieście z nami toast za przyszłość, żeby znudzenie, zmęczenie i wściekłość przerodziły się w powszechne zaangażowanie i pozytywne w skutkach zmiany.

Program:

19.00, Plac Defilad – scena

KrytykaPolityczna.pl na żywo

Redaktorki Agata Diduszko-Zyglewska i Agnieszka Wiśniewska pytają działaczy i ekspertki, akademików  o media, prawa kobiet, deformę edukacji, Białowieżę, Trybunał Konstytucyjny, przyszłość samorządów i inne bieżące wydarzenia.

Wśród gości audycji: Sławomir Broniarz (Związek Nauczycielstwa Polskiego), Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich), Ewa Siedlecka (tygodnik „Polityka”), Sławomir Sierakowski (Krytyka Polityczna), prof. Andrzej Leder (Polska Akademia Nauk), Zofia Marcinek (współorganizatorka akcji „Ściana furii”), Julia Minasiewicz („Opinia Bieżąca”).

21.00, taras barStudio

Znudzeni, zmęczeni, wściekli

Tańce z okazji premiery 45. numeru pisma „Krytyka Polityczna”.

Członkinie i członkowie zespołu Krytyki Politycznej zaprezentują wam swoje play listy, a krytyczno-polityczni DJ-e Julian Kutyła, Zralex, Witchney Houston zagrają swoje sety.

15 lat KP

By świat zmienić, trzeba go najpierw dobrze opisać. Staramy się tego trzymać, odkąd powołaliśmy do życia Krytykę Polityczną. Początkowo pismo łączące ludzi z szerokiego spektrum poglądów, którego celem było wypełnienie polskiego akademizmu o ważne nurty myśli. A także niuansowanie polskiej debaty publicznej. Choć wówczas do głębi piekieł współczesnego infotainmentu było jeszcze daleko.

Od pierwszych lat zależało nam na skupieniu wokół pisma ludzi różnych dziedzin – od badaczy akademickich, przez działaczy społecznych po dziennikarzy i ludzi sztuki. W przekonaniu, że nie reprezentują osobnych, nieprzenikalnych dla siebie światów, lecz dysponują różnymi, uzupełniającymi się narzędziami do rozumienia wspólnej nam rzeczywistości. Następnie zaczęliśmy też poprzez akcje edukować i tłumaczyć różne problemy społeczne, badać je i szukać rozwiązań, współpracować z innymi ekspertkami i aktywistami w Polsce i zagranicą.P

Piętnaście lat już tak piszemy, komentujemy i działamy. Nie zamierzamy przestać.

W środę 21 czerwca zapraszamy na debatę Skazani na dobrą zmianę? Drogi wyjścia z Polski Kaczyńskiego.

Współorganizatorzy:

Krytyka Polityczna, Teatr Studio, Plac Defilad, barStudio

logosy-15 lat
Tagi:

Data

23 CZE 2017
Warszawa

Miejsce

Warszawa

Opis