RDZ-STRONA-KP

15 lat Krytyki Politycznej | Skazani na dobrą zmianę? Drogi wyjścia z Polski Kaczyńskiego

Zespół Krytyki Politycznej zaprasza do wspólnego świętowania 15 urodzin swojej działalności.

Debata z udziałem Kingi Dunin, Macieja Gduli, Rafała Wosia i Michała Sutowskiego. Prowadzenie: Agata Szczęśniak.

Punktem wyjścia dla rozmowy jest książka Michała Sutowskiego Rok Dobrej Zmiany.

Sutowski robi najlepsze wywiady polityczne w Polsce, bo udaje mu się wyjść poza rytualną młóckę PiS kontra anty-PiS. Żeby zrozumieć, co nas może za chwilę czekać, jakie błędy III RP do tego doprowadziły i na czym tak naprawdę polega zło „dobrej zmiany“, trzeba przeczytać tę książkę.
Grzegorz Sroczyński, „Gazeta Wyborcza”

Lubię rozmowy Michała Sutowskiego. Są blisko mistrzowskiej zasady 70 do 30. Sutowski nie stara się w nich błyszczeć za wszelką cenę. Pozwala rozmówcy mówić przez większość czasu. Po drodze dorzucając swoje „30 procent”. Dzięki temu potrawa niby znana nabiera jakiegoś pełniejszego smaku.
Rafał Woś, „Polityka”

Rok oczywiście dobry nie był, ale nie zabrakło w nim gorączkowych dyskusji, częściej nawet awantur i skandali. W efekcie ważne diagnozy i wnioski, jeśli się pojawiają, to zbyt często i szybko toną w medialnej pianie i partyjnej walce na postfakty. Sutowski postanowił choć część z nich ratować w tej książce. To naprawdę ciekawe rozmowy.
Agnieszka Lichnerowicz, TOK FM

Rok dobrej zmiany widziany oczami publicystów, filozofek, politologów, działaczek feministycznych, badaczy, ekonomistów, dysydentów, dyplomatów. Wybitni eksperci w swoich dziedzinach stawiają diagnozy na temat układu sił i dynamiki konfliktu społecznego w Polsce, rekonstruują kształt zbiorowych wyobrażeń Polaków na temat życia publicznego, opisują stan państwa, wreszcie przyglądają się makroekonomii, polityce rodzinnej, edukacji, ochronie środowiska, stosunkowi do społeczeństwa obywatelskiego, sprawom bezpieczeństwa i obrony.

15 lat KP

By świat zmienić, trzeba go najpierw dobrze opisać. Staramy się tego trzymać, odkąd powołaliśmy do życia Krytykę Polityczną. Początkowo pismo łączące ludzi z szerokiego spektrum poglądów, którego celem było wypełnienie polskiego akademizmu o ważne nurty myśli. A także niuansowanie polskiej debaty publicznej. Choć wówczas do głębi piekieł współczesnego infotainmentu było jeszcze daleko.

Od pierwszych lat zależało nam na skupieniu wokół pisma ludzi różnych dziedzin – od badaczy akademickich, przez działaczy społecznych po dziennikarzy i ludzi sztuki. W przekonaniu, że nie reprezentują osobnych, nieprzenikalnych dla siebie światów, lecz dysponują różnymi, uzupełniającymi się narzędziami do rozumienia wspólnej nam rzeczywistości. Następnie zaczęliśmy też poprzez akcje edukować i tłumaczyć różne problemy społeczne, badać je i szukać rozwiązań, współpracować z innymi ekspertkami i aktywistami w Polsce i zagranicą.

Piętnaście lat już tak piszemy, komentujemy i działamy. Nie zamierzamy przestać.

W piątek 23 czerwca zapraszamy na kolejną odsłonę 15 urodzin KP na Placu Defilad w Warszawie.

Patronat medialny książki: Radio TOK.FM

Współorganizatorzy: Teatr Studio, Plac Defilad, barStudio

kp 15- logosy 2
Tagi:

Data

21 CZE 2017

Czas

18:00
ul. Foksal 16

Miejsce

ul. Foksal 16
Warszawa

Opis

Redakcja Krytyki Politycznej w warszawie to miejsce dyskusji, seminariów i konferencji naukowych, premier książkowych. Działa tu Instytut Studiów Zaawansowanych i księgarnia Wydawnictwa Krytyki Politycznej.