Świat

Sachs: Plutokracja kontra reszta świata

Plutokraci dysponują wielką władzą. Wobec słabszych i środowiska naturalnego zachowują się, jakby nie mogła ich spotkać za życia żadna kara.
3_3 (1)

„Łapać kobiety za cipki? Daj spokój! Każdy mówi takie rzeczy. A kobiety to nie?“

Członkowie Partii Republikańskiej z Georgii zjechali do hotelu Hilton dwadzieścia mil na północny-wschód od Atlanty. Pojechałem tam za nimi chcąc się nauczyć, jak wygrywać wybory.
gay-lions

Homoseksualne lwy zgorszyły kenijskiego cenzora

Zdaniem Ezekiela Mutuy tak wstydliwe praktyki lwy mogły podpatrzeć jedynie u homoseksualnych turystów.A2larm.cz

Ksenia przeciw wszystkim

Kreml ogłosił nieoficjalny kasting na kontrkandydatkę dla Władimira Putina w najbliższych wyborach prezydenckich. Wybór padł na Ksenię Sobczak.
Jeff-Flake

Sumienie konserwatysty?

Przykład senatora Flake'a to dobry punkt wyjścia do rozmowy o (nie)skuteczności rzucania ręcznika na polityczny ring.Graham Allison
Jean-Claude Juncker

Juncker mówi, jak nie jest

W środę przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dorocznym przemówieniu o stanie Unii Europejskiej rysował swoją wizję przyszłości Europy.

donald-trump

5 września Trump zdradził Amerykę

Zakończenie programu DACA otwiera drogę do aresztowania i deportowania setek tysięcy młodych ludzi, którzy na wskroś czują się Amerykanami.

Prawo o „przemocy wobec płodów”

Przepisy, które rzekomo mają chronić matki i noworodków, de facto ograniczają ciężarnym dostęp do podstawowych usług medycznych, zagrażają kobietom i naruszają prawo do ochrony zdrowia.

menstruation-matters

Czy tampony to towar luksusowy?

Szkocja chce dawać kobietom tampony za darmo, a Indie zwiększają ich opodatkowanie. Dyskusja o dyskryminacji kobiet z powodu menstruacji nigdy nie była tak głośna jak dziś.