Świat

donald-trump-dzieci

Trump rozdaje światu klapsy, zabiera kieszonkowe i kluczyki do samochodu

W epoce informacyjnej sukces zależy nie tylko od tego, czyja armia, ale także czyja opowieść wygrywa.Joseph S. Nye
Kolaż na podstawie "Grand Marshal Corbyn's Patriotic Meme Collective" via Facebook.com

Sprawdziliśmy: Jeremy Corbyn nie był komunistycznym szpiegiem

Twierdzenia byłego agenta wywiadu Jána Sarkocego o celowej współpracy Jeremy’ego Corbyna z komunistyczną służbą bezpieczeństwa to nonsens.
Jaroslaw-kaczynski-Victor-Orban

W Budapeszcie nie będzie Warszawy

Według radia RMF FM po kwietniowych wyborach parlamentarnych ​Węgry zgodzą się na stały mechanizm przyjmowania uchodźców. Ani konflikt z Europą, ani alians z Polską nie jest Orbánowi na rękę.Dominik Héjj
molly-crabapple-syria-aleppo

Sachs: Tylko najtrudniejszy kompromis zatrzyma rozlew krwi w Syrii

Ameryka i jej sojusznicy powinni stawić czoła rzeczywistości i pogodzić się z tym, że reżim al-Asada – jakkolwiek nie byłby podły – nie zostanie obalony po myśli Białego Domu.
granice-marzen-fragment-okladki

Imperialne rozgrywki i nacjonalistyczne obsesje

To oczywiste, że Ormianie będą patrzeć na swoją tożsamość inaczej niż Francuzi, których nigdy nikt nie próbował wyrżnąć – mówi Tomasz Grzywaczewski, autor książki „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”.
Ratko Mladić

Tam, gdzie Mladić to bohater

Reportaż publicystyczny o nacjonalizmie i reakcji na wyrok Mladicia w Republice Serbskiej, części federacyjnego państwa Bośni i Hercegowiny.

jeffrey-sachs

Sachs: W obronie ONZ

Całkowity roczny budżet ONZ wynosi tyle, ile Ameryka wydaje na wojsko w jeden dzień i dziewięć godzin. Cóż za marnotrawstwo.

Czyje właściwie jest miasto?

Miasta tworzone są w celu zaspokojenia interesów oraz potrzeb potężnych i majętnych, nie zaś zamieszkujących je obywatelek i obywateli. Jak to zatrzymać?