Świat

Chiny-glowne

Chiński Big Brother spotyka Big Data. Oto najbardziej totalna technologia władzy w historii ludzkości

Komunistycznej Partii Chin udało się zrobić z totalitaryzmem to samo, co Tinder zrobił z randkowaniem: zamienić w intuicyjną apkę.Krzysztof Pacewicz
lenin-moreno

Jeden Lenin wiosny nie czyni

Przynajmniej jeśli chodzi o wolne, krytyczne media.Anya Schiffrin

Jak chronić kobiety i noworodki podczas porodu

Medycyna potrafi zapobiec śmierci niemal wszystkich rodzących kobiet i noworodków. Więc dlaczego nadal umierają?Katherine Semrau, Atul Gawande

Polskie wizy, ukraińscy pracownicy i czeski Rohlik

Czy Ukraińcy mogą pracować w Czechach na polskich wizach?

Stiglitz: Handlowy zawrót głowy

Trudno doszukać się logiki w polityce handlowej Donalda Trumpa.

Bułgaria: czara goryczy się przelała

Wszystko zaczęło się od rachunków za prąd, ale wściekłość wywołał o wiele szerszy problem: zubożenie i wyobcowanie z polityki, których doświadcza większość społeczeństwa.

Unia przegra na Wschodzie?

Radosław Sikorski twierdził, że 2013 może być „olbrzymim sukcesem” unijnej polityki wschodniej. Coraz bardziej jest jednak prawdopodobne, że będzie porażką.

Yes Meni kontra EBI

Zanim opowiem wam coś zabawnego o pewnym banku, najpierw kilka słów wyjaśnienia. Nazywam się Mike Bonanno i jestem Yes Manem.

Nie tylko Rosa Parks

„Dzięki takim osobom jak ona, mogę dziś tu być” powiedział prezydent Obama, odsłaniając 27 lutego 2013 pomnik zmarłej w 2002 roku Rosy Parks.

Śmierć rewolucjonisty

Ameryka Łacińska przeszła wielką transformację, której nie uda się odwrócić bez względu na to, co stanie się w samej Wenezueli. Hugo Chávez odegrał w niej historyczną rolę.