Kultura

Sztywniutko? Raczej ładniutko

O czym jest „Ślepnąc od świateł”? O niczym, ale to nie szkodzi.

Wcale nie tak wesoło

„We Happy Few” to dobry pomysł na grę i niewiele więcej.

Zapytałam dziewczyny o narkotyki i seks na polskich festiwalach

Postanowiłam zbadać, jak młode kobiety w Polsce używają substancji odurzających i jak wygląda ich seks na największych festiwalach muzycznych.Iga Kender-Jeziorska

Trefny towar od Netfliksa

O serialach złych, bardzo złych i „Dope”.

Niegdysiejsze (legalne) odloty

Aż do końca XIX w. pojęcia nadużywania narkotyków i narkomanii niemal nie istniały. Łukasz Kamieński recenzuje kulturową historię odurzenia Stuarta Waltona.Łukasz Kamieński

Rastello: Stany Zjednoczone kontra don Pablo

Na pomysł, by uprawy koki zastąpić jakimiś innymi uprawami, mogli wpaść wyłącznie jajogłowi, którzy opuszczają swoje szklane wieżowce w Nowym Jorku przeważnie tylko po to, żeby zjeść trochę drogiej ryby w barach sushi na Manhattanie.

Narkopolityka po ukraińsku

Redakcja serwisu Narkopolityka.pl współorganizowała wraz z klubem Krytyki Politycznej w Kijowie i Siecią Inicjatyw Obywatelskich „Objective Reality” w dniach 16 i 17 lutego w Kijowie międzynarodowe warsztaty.

Wielka Rzeka. Recenzja „Ameksyki. Wojny wzdłuż granicy”

Postnowoczesna przestępczość zorganizowana, podobnie jak jej legalne odpowiedniki, charakteryzuje się dominacją dużych korporacji i rozmyciem indywidualnej odpowiedzialności. Recenzja książki Eda Vulliamy'ego.

Wojny narkotykowe w Meksyku – recenzja „El Narco”

Lektura książki mogłaby wywołać „naturalny”, według konserwatystów, odruch – potrzeba więcej wojska i policji. Kierowanie się takimi odruchami doprowadziło do eskalacji wojny w Meksyku.

Dzieci wojny narkotykowej- recenzja

Kiedy w 1971 roku Richard Nixon ogłaszał wojnę narkotykową, to właśnie „bezpieczeństwo naszych dzieci” było podstawowym argumentem na jej rzecz. Po 40 latach autorzy podsumowują przerażające konsekwencje takiej polityki.