Fotorelacje

Fotorelacja: Euromajdan we Wrocławiu

Na Majdanie protesty nie ustępują - zniszczony został pomnik Lenina. We Wrocławiu tego samego dnia zebrało się kilkadziesiąt osób wyrażających swoją solidarność z protestującymi w Kijowie.

Długo oczekiwany przez Ukraińców Marsz Miliona miał zmusić rząd Janukowycza do zmiany stanowiska wobec umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Na Majdanie protesty nie ustępują – zniszczony został pomnik Lenina. We Wrocławiu tego samego dnia zebrało się kilkadziesiąt osób wyrażających swoją solidarność z protestującymi w Kijowie. Wśród zgromadzonych była duża liczba studentów z zagranicy oraz kilku urzędników Rady Miejskiej – w tym wiceprezydentka Wrocławia Anna Szarycz. Protestujący w przemówieniach odwoływali się do narodowej retoryki – podkreślali, że ukraińskie władze dopuściły się zdrady społeczeństwa. Zgromadzeni nie tylko wykrzykiwali hasła: “Ukraina ponad wszystko!”, “Ukraina to Europa!”, “Chwała Ukrainie, chwała bohaterom!”, ale także śpiewali ukraińskie piosenki oraz hymn narodowy. Na koniec wszyscy uczestnicy pikiety podpisywali się pod listem poparcia dla protestujących w Kijowie.

 

Relacja na Twitterze @DawidJKrawczyk #Euromaidan (http://bit.ly/J4eRFO)

Bio

Natalia Sawka

| Dziennikarka
Dziennikarka. Autorka felietonów, analiz politycznych, komentarzy i wywiadów. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Przez dwa lata pracowała we wrocławskim oddziale "Gazety Wyborczej". Dla Polityki Insight przygotowywała codzienny przegląd prasy politycznej. Od maja 2017 r. pisze o polskiej scenie politycznej, fact-checkuje i szuka danych dla Sonara i działu BiQdata "Gazety Wyborczej". Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.